Skocz do zawartości

Wyjazd do USA wspólnik/oBYWATELSTWO/praca


starplanet

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie mam 18 lat i planuje sie wybrać do Stanów Zjednoczonych moja sytułacja i plany wyglądają nastepująco.Planuje tam wyjechać (jeszcze właśnie niewiem jak -nieorientuje się w tych programach wszystkich i kwestiach wizowych),i początkowo popracować przy jakiś drobnych robotach, takich żeby starczało na utrzymanie tam no i poznanie tamtejszej kultury, stylu zycia, kraju w puźniejszym terminie (zakładam że by mi się sposobało)chciałbym pracować we własnym wyuczonym zawodzie tj. Informatyka oraz zamierzałbym zostac tam na stałę i ubiegać się o obywatelstwo. Sytułacja moja na dzień dzisiejszy wyglada nastepujaco :

W te wakacje wyjeżdzam do holandi (praca załatwiona ) gdzie prawdopodobnie będe miał 8.000 zł i własnie tą kwotę chce przeznaczyć na wyjazd do stanów i wszystkie koszty z tym zwiazane (samolot,mieszkanie na miejscu w czasie gdy niebęde miał tam zarobionych pieniedzy,wyzywienie itp..) największą jak dotąd moja przeszkodą jest mój angielski mówie na poziomie bardzo słabo zaawansowanym tak mi się wydaje, według mnie mówie słabo jak już coś mówie Smile z komunikacją miałbym napewno problemy dlatego teraz ostro wziołem się za naukę i postanowiłem gdy tylko moge szlifować ten mój angielski.Ucze się w liceum o profilu informatycznym aktualnie druga klasa do stanów zamierzam wyjechac w przyszłe wakacje po maturze.Zapomniałem jeszcze napomnieć że najbardziej interesuje mnie Nowy Jork.

i tu mam właśnie szereg pytań chciałbym otrzymać jakieś propozycje, które pomogły by mi w dalszym spełnianiu tego przysłowiowego snu o Ameryce.

Szukam także osób które tak jak ja miałyby podobne plany na przyszłość i wspólnej wyprawy na podbój Stanów Smile bo jak wiadomo wspólnie łatwiej.

Pozdrawiam serdecznie i przepraszam ze tak długo no ale krócej nieumiałem

ps.zamieszczam temat w dwóch kategoriach bo niewiem czy emigracja dobrze pasuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po ukończeniu liecum o profilu informatycznym, nie masz zawodu informatyka (no chyba że teraz coś się zmieniło?!).

Jeśli chcesz ubiegać się w późniejszym czasie o obywatelstwo, to najlepiej byłoby Ci zdobyć Zieloną Kartę, jednakże jeśli nikt z Twojej rodziny nie jest obywatelem USA, to może być Ci trudno Green Card otrzymać (wtedy najłatwiejszy sposób, to brać udział w loterii wizowej, nie wiadomo jednak czy Polska zostanie do najbliższej dopuszczona, poza tym rząd USA zastanawia się nad skasowaniem loterii wizowej).

Na program Work & Travel (wiza J1) załapiesz się dopiero wtedy, gdy będziesz studentem, a i tak legalnie w USA możesz zostać tylko powiedzmy na okres wakacji. Chyba trudniej Ci będzie załatwić wize F-1, czyli studencką - jednak musisz uczyć się w szkole w USA i wymaga to trochę więcej pieniędzy niż 8 tys. zł. (a w dodatku masz wtedy ograniczenia jeśli chodzi o legalna pracę - są na tym forum inni mądrzejsi to Ci powiedzą, ewentualnie poszperaj na forum). 8 tys. zł. to także za mało na program czasowej pracy i pobytu na wizie H.

Chyba najłatwiej będzie Ci starać sie o wizę turystyczną B2. Nie uprawnia Cię ona do pracy na terenie USA (choć oczywiście większość jedzie pracować na czarno). Gdy będziesz już na miejscu, zalegalizować swój status możesz poprzez ślub z obywatelką USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Papierek z liceum to mozesz sobie..... sory ale tak mi sie wydaje ...

To 8k to zainwestuj w jakas certyfikacje, certyfikacje firm znanych i cenionych na swiecie, czy wybierzesz

- mcp microsoftu

- Novela

-Oracle

- Czy Adobe/Macromedia

zalezy od ciebie, w czym czujesz sie dobry /jaki OS, czy bazy, czy szeroko pojmowany webmastering/

... Ja na twoim miejscu tak bym zrobil, takich papierow nikt w zadnym kraju ci nie podwazy, dadza w usa wiecej niz nie jedne studia z polski. Choc ogolnie rzecz biorac najwazniejsza jest wiedza a wsrod "informatykow" roznica poziomow jest OLBRZYMIA czesto.

pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka

heh troszke sie uśmiałem, bo piszesz, że największą barierą jest język, ale wierz mi nie To dla ciebie jest barierą, jak sam zobaczysz w późniejszym okresie największym problemem dla ciebie będzie sam wyjazd, bo zakładasz, że chcesz tam być legalnie, a z tym są wielkie problemy, przecież chyba dobrze wiesz że Green Card nie otrzymuje się od ręki! Ogólnie moje zdanie jest takie, żebyś po liceum poszedł na studia i co roku spobodnie możesz sobie jeździć do Stanów na WAT i wtedy również możesz poznać realia i kulture Usa. Wielu ludzi chciało by ot tak sobie wyjechać do Stanów i być tam legalnie lecz nie jest to takie proste...

Good Luck :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...