Skocz do zawartości

Ubezpieczenie w Anglii


berniek

Rekomendowane odpowiedzi

Blagam o jakies informacje, jakie macie z doswiadczenia z sluzba zdrowia w UK, , bo wczytuje sie w rozne broszury i ciagle nic nie rozumiem...:)

Czy kazdy pracodawca (zakladajac ze pracuje sie legalnie) oplaca skladki, ktore uprawniaja mnie do bezplatnej opieki medycznej? nawet jezeli wyjezdzam tylko na wakacje?

Czy musze w takiej sytuacji miec karte z NFZ? Ona jest wazna tylko 2 m-ce, i wydaje mi sie, ze poswiadcza ubezpieczenie jak wyjezdza sie turystycznie...

Czy warto ubezpieczac sie dodatkowo? jakie ubezpieczenie polecacie?

Please, napiszcie jesli cos wiecie...

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jesteś legalnie zatrudniony, to Twój pracodawca ma obowiązek odprowadzać za Ciebie składki na NIN. Wtedy masz bezpłatną opiekę zdrowotną w Anglii (jesteś ubezpieczony) i nie masz się czy przejmować. Sprawdź, czym tak się dzieje na swoim paycheck'u.

Mam paru znajomych, którzy pracując nawet nielegalnie w Anglii, musieli wybrać się tam do szpitala (a zdarzylo się, że po prostu ich zabierali, heh) i nigdy za nic nie płacili. Dlatego wydaje mi się, że nie masz się czym martwić...

BTW: nie wiem ile w tym prawdy, ale słyszałem, że Polacy jako jedna z niewielu nacji w Anglii i tak mają bezpłatną opiekę zdrowotną od czasów II wojny światowej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...