Skocz do zawartości

wiza studencka do Kanady


ira

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam możliwośc wyjazdu na studia do Kanady. Studia i pobyt będę miała opłacony przez osobę która mnie zaprasza( nie jest to jednak osoba z mojej rodziny). Jednakże interesuje mnie to w jakim czasie dostałabym wize ( dokumenty zostały juz odesłane na wybrany colleg) i czy zanim przystapiłabym na studia to czy konieczny będzie 6 miesięczny kurs angielskiego?

Dziekuje za konkretne odpowiedzi

pozdrawiam pappa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sprawie wizy kontaktuj sie bezposrednio z ambasada. Oni Ci najlepiej wytlumacza. A jesli chodzi o angielski, to wszystko zalezy od szkoly, do ktorej skladasz papiery. Jest kilka sposobow na to. Jesli masz dwuletnia przerwe w nauce, to mozesz startowac np. z pozycji 'doroslego ucznia' i zdawac egzamin wstepny z jezyka angielskiego bezposrednio na uczelni.

W moim przypadku bylo tyle ceregieli, ze po rozpatrzeniu tego wszystkiego wolalem powiedziec, ze w ogole nie mam dyplomu ukonczenia szkoly sredniej. Kazano mi wtedy zaliczyc dwa egzaminy wstepne. Jeden z matematyki, a drugi z angielskiego. Jesli angielski znasz dobrze (a powinnas, jesli chcesz tu studiowac), to bez obaw. A na matematyce mielismy dzialania na ulamkach. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...