Skocz do zawartości

USA czy UK ??


MaciekFR

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie to kieruje głownie do tych co byli juz w stanach :

Planuje wyjechac w przyszlym roku na 4 miechy zeby zarobic jakas wieksza kase (na fure albo rozkrecenie drobnego interesu) i zastanawiam sie gdzie bedzie sie bardziej oplacac

UK: pracowalem okolo 2,5 miecha za 4,5 funciaka za godzine zarobilem okolo 1500 funciakow chate mialem za free bo mam tam siostre jedynie zarcie i rachunki juz odliczylem od tej kwoty. w przyszlym roku bede mial robote za 6-7 funciakow

USA: nigdy nie bylem ...

Wiec pytanie brzmi czy oplaca sie jechac do USA ?? Czy da sie tam wieksze siano zarobic oczywiscie odliczajac kase ktora bede musial pozyczyc na wyjazd czyli kolo 6 tys. ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

twoje pytanie dla mnie wydaje sie czysto retoryczne... ;)  :)

Zgadzam się z przedmówcą. Jedź do UK, zarobisz tam więcej. Poza tym możesz tam pracować legalnie. Może jeszcze kiedyś zamarzy Ci się wyjazd turystyczny do USA, a przez nielegalną pracę tam przekreślisz sobie szanse wyjazdu w przyszłości!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladnie - zarobkowo juz do stanow sie nie oplaca - chyba ze na wakcje na J1 (mozesz zarobic jak sie uda kolo 10$, ale to roznie bywa).

jak chcesz do usa jechac, to lepiej do szkoly dobrej i kariere robic, ale na to musisz oczywiscie tez wylozyc kasy duzo (ewentualnie internship i dalej) - ale jak wszedzie, trzeba miec szczescie.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście zgadzam się z przedmówcami :)

A co Twojej stawki w UK. Mało zarabiałeś, zwłaszcza, że 4.85 brutto, to najniższa stawka jaką mogą Ci dać w UK jeśli jesteś dorosły. Myślę, że spokojnie znajdziesz lepiej płatną pracę - np. w nocy stawki sa wyższe. Poszukaj a nie rzucaj się na "pierwszą-lepszą". Zarabiałem 7.5 funta brutto w wakacje, nie w Londynie, pracując od 18:00 do 3:00, i wcale nie bardzo ciężko (sortownia paczek). Moja dziewczyna za opiekę nad niepełnosprawną 7.17 brutto (w święta 2x tyle). Da się spokojnie zarabiać więcej niż najniższa krajowa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...