Jump to content

zwrot podatku, czek nie dotarl :(


Recommended Posts

hej,

Chciałem odzyskać swój podatek zapłacony w usa w zeszłym roku (wyjazd na W&T). Rozliczłem sie "sam" (znaczy bezpośredników). Wszystkie domumenty wysłałem na początku kwietnia. Jestem pewny na 99% że wszystko było wypełnione dobrze, gdyż razem z kolegą wypłnialiśmy wszystkie dokumenty nawet je wysyłaliśmy tego samego dnia. I on dostał już czek jakieś dwa tygodnie temu.

Istnieje poważne podejżenie że ktoś mi poprostu ten list zwinoł ze skrzynki (ktoś rozpruł moją skrzynke tego dnia jak przyszedł list do kolegi). Nie wiem po co komu taki czek jak i tak go nie zrealizuje ale mniejsza z tym.

Chodzi o to jak mogę sprawdzić czy czek został do mnie wysłany, żeby mieć pewność co do założonej hipotezy i ewentualnie go unieważnić i poprosić o [beeep]likat. Wie ktoś z kim? Jak sie skontaktować w tej sprawie?

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Hej

Ja tez wyslalam na poczatku kwietnia do IRSu rozliczenie i ciagle czekam na czek. Na www IRSu jest napisane ze 12 czerwca mial niby byc wyslany a do dzisiaj go nie ma.....

jak cos to drugi wysla :)

Link to comment
Share on other sites

  • 6 years later...

HEJ,

Mam pytanie, poniewaz jestem w trakcie wypelniania 1040NR-EZ form,

1. Jaka odpowiedz powinnam udzielic w tym zdaniu, jeżeli w stanach bylam do 30wrzesnia 2012, i do tego momentu posiadalam wize. Od tego momentu wiza moja stracila waznosc, a wiec powinnam wpisac jaki mam teraz status tak? Tylko jaki to status pon ang.? Dokladnie>?

E. If you had a visa on the last day of the tax year, enter your visa type. If you did not have a visa, enter your U.S. immigration status on the last day of the tax year

2. Czy wie ktos moze jak to wypelnic punkt J.Czytalam te informacje na stronie u nich ale nie bardzo wiem który „tax treaty article” wybrac..

Za kazda probe odpowiedzi będę niezmiernie wdzieczna

Pozdrawiam

Ewa

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...