Skocz do zawartości

HELP - Studia w USA z HS Diploma, SAT, TOEFL - HELP


Rekomendowane odpowiedzi

2 tygodnie temu wrocilam z rocznego programu American Year Abroad z JDJ Bachalski. Bylam tam na trzeciej klasie liceum i tam tez ukonczylam szkole srednia. Dostalam amerykanski High School Diploma, co nawet dla Amerykanow jest ciezkie do zrobienia, poniewaz malo osob graduate. Wyniki w nauce mam wogole bardzo dobre. Same oceny A, tylko jedno B. Poza tym, zdawalam tez SAT z czego poszlo mi srednio, bo b.trudny byl. Mam rowniez TOEFLA, ktory poszedl mi bardzo dobrze. Jezyk angielski mam zupelnie opanowany. Jesli chodzi o srednia to moje cumulative GPA to 3.13., wiec jest dobrze.

Wrocilam do kraju, nie wiem po co no ale coz, i chce wrocic do US na studia. Szukalam juz uczelni, kontaktowalam sie z niektorymi. generalnie scholarshipow nie ma dla int'l students, wogole. A jesli sa to niezwyyykle zadkie. Pozyczki nie-pozyczki odpadaja, bo 99% bankow udziela pozyczek tylko dla US citizen. Dofinansowan zadnych, no bo dlaczego by. Wiec jakie mam opcje? Sponsoring jest bardzo dobra opcja, ale jak tu znalezc sponsora? Nie wygodnie sie troche czuje emailowac ludzi ktorych znam w US i pytac zeby mnie sponsorowali, bo to jednak duze pieniadze sa, i odpowiedzialnosc. Mozna rowniez umowic sie z firma zagraniczna, ze placa Ci za studia a Ty dla nich w zamian pracujesz, ale jak tu znalezc taka firme? Czy ktos ma jakikolwiek pomysl? Bardzo bardzo prosze o konkretna pomoc w tej sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

Czarno to widze... potrzebny Ci jest "maly" zapas gotowki...wiec moze 1.zacznij studia tu w Polsce, pojezdzij na W&T w wakacje...zarobisz troche..odlozysz sobie na czesne, na ich czesc ( w zaleznosci na jaka uczelnie chcesz startowac)..i wtedy postarasz sie o F-1 w Polsce , lub o zmiane z J-1 na F-1 bedac na W&T...lub...

2.Udaj sie najpierw do tanszego community college a gdy zdobedziesz AS przeniesiesz sie na miejscowy Uni (jesli taki college taka mozliwosc by dawal) tam "walczac" o tytul BA , BS....lub...

3.Pojedz na W&T zarob troszke pieniazkow...zmien status na F-1, M-1 (do szkoly jezykowej, lub training center)... w trakcie uczesczania do tej szkoly podejmij prace (odloz pieniazki na dlasza nauke..oczywiscie jak bedzie sie dalo ) i przejdz do kroku 2)...

Moze ktos z forumowiczow pomoze jeszcze...

Bardzo ambitne plany i zycze Ci szczescia w ich realizacji !!:)

Powodzenia!! ;)

Pozdrawiam !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...