Skocz do zawartości

ryzykowac czy nie ryzykowac?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jade na 6 miesieczne praktyki (J-1) do l.a. zgodzilam sie na bezplatne praktyki, poniewaz firma w ktorej bede ja odbywac jest "topowa" w swojej branzy, a mi zalezy bardziej na doswiadczeniu niz zarobku (mialam propozycje platnych praktyk, ale byly w mniejszej firmie i odrzucilam ja). w sumie licze tez, ze "zapracuje" na zatrudnieie mnie.

mam srodki na swoje utrzymanie przez 6 m-c na bardzooo przyzwoitym poziomie. dlatego zastanawiam sie, czy probowac jeszcze jakiejs dodatkowej pracy, czy ryzykowac deportacja, czy w l.a. latwo o wpadke przy kelnerkiej robocie.

chetnie wyslucham Waszych opini

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego zastanawiam sie, czy probowac jeszcze jakiejs dodatkowej pracy, czy ryzykowac deportacja, czy w l.a. latwo o wpadke przy kelnerkiej robocie.

dzis tylko jedno zdanko, bo wychodze... :)

bardziej balbym sie 'zyczliwych' z pracy, niz wpadki przy 2giej pracy.

nara, heh

no i jestem...

zatem - nie chodzi o to czy latwo, czy nie... bo w kontekscie wpadki wyniklej z 'uprzejmosci' kogos z pracy - to czy rejon jest znany z kontroli imigracynych, czy tez nie - nie ma znaczenia.

a osobiscie, mysle ze taka zyczliwosc bedzie wiecej znaczacym wyznacznikiem.

LA (+okolice) to obszar 1/8 Polski... ciezko powiedziec... bardziej uzaleznilbym to od tego u kogo / z kim bedziesz pracowac - wtedy mozna rozwazac, co jest wiekszym zagroznieniem.

poczekaj chwile - zobaczysz na miejscu jakie jest podejscie wspolpracownikow, mieszkancow z okolicy itp/itd - wtedy sie zastanowisz.

anyway... rzuc okiem na sprawe w ten sposob... stac Cie na bezplatne praktyki polroczne... czy w okresie 6ciu (tak na prawde mniej) miesiecy bedziesz w stanie znalezc prace, ktora 'sie zwroci'? a gdybys chciala przedluzyc te praktyki? zamienic je na platne? jak to bedzie wygladac jesli wpadniesz? jest sens sie narazac?

jak cos - zapraszam na priv.

nara, heh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...