Skocz do zawartości

"work" w okresie "travel"?


Rekomendowane odpowiedzi

czesc. mam takie pytanie do was, doswiadczonych watowiczow :) mam wize j-1, ktora umozliwia mi prace do konca wrzesnia, a pozostanie na terenie usa do konca pazdziernika, ze niby mam ten miesiac na podrozowanie, ale juz nie moge pracowac. a ja sie zastanawiam co sie moze stac jezeli bede pracowal az do konca pazdziernika... czy moze to miec wplyw na decyzje o wydaniu wizy za rok? czy w ogole jakas firma zechce mnie zatrudnic wiedzac o takiej sytuacji czy im to bez roznicy i uwazaja ze to ja ewentualnie bede mial problemy, a nie oni? napiszcie jak to wyglada w rzeczywistosci i czy ktos praktykowal pracowanie przez cale 5 miesiecy. pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co sie moze stac jezeli bede pracowal az do konca pazdziernika... czy moze to miec wplyw na decyzje o wydaniu wizy za rok?

w praktyce - malo prawdopodobne; teoretycznie - jak najbardziej mozliwe.

czy w ogole jakas firma zechce mnie zatrudnic wiedzac o takiej sytuacji czy im to bez roznicy i uwazaja ze to ja ewentualnie bede mial problemy, a nie oni?

pytaj konkretnej firmy. w ograniczonym zakresie obowiazuja przepisy nakladajace na pracodawce obowiazek potwierdzenia legalnosci statusu pracownika. miej takze na uwadze 'zyczliwych'.

napiszcie jak to wyglada w rzeczywistosci i czy ktos praktykowal pracowanie przez cale 5 miesiecy.

wiele osob praktykowalo; tyle ze mniej osob chwali sie tym, ze mialo problemy :)

poza tym - wszystkie regulacje (jak i ich egzekwowanie) sa bardzo plynne. to ze ktos sie kiedys nie zarejestrowal w sevisie i nic mu rok pozniej nie zrobili - nie znaczy, ze i w tym roku mu sie to uda/udalo. podobnie z praca w 5tym miesiacu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

to mam jeszcze jedno pytanie... jak w takim razie wyglada procedura kontrolowania tego czy ludzie na w&t nie przeciagaja swojej pracy na ostatni miesiac waznosci wizy? logicznie myslac, jesli jest jakas zasada, to powinien byc rowniez jakis system kontrolujacy przestrzeganie tej zasady. czy na przyklad nie wyjdzie to jak bede sie rozliczal z podatku na koniec roku? nie trudno przeciez zauwazyc, ze pracowalem 5 miechow, choc moja wiza pozwalala tylko na 4... jak ktos sie w tym orientuje, to prosze o szczegoly. mam zamiar jeszcze wrocic do usa, wiec nie chcialbym sobie w glupi sposob nabrudzic w papierach. z drugiej strony przez wielkie problemy z uzyskaniem ssn, ktorego wciaz nie mam po 3 miesiacach czekania (pisalem o tym w innym temacie), nie udalo mi sie zarobic takiej sumy pieniedzy, ktora zakladalem przed wyjazdem i ktora jest mi potrzebna - stad mysl o pracowaniu do samego konca pobytu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okej ja mam tez taki problem.moge pracowac legalnie do 15 wrzeesnia ale jak sie mnie pytali w prcay do ktorego mam pozwolenie to powiedzialem ze do 26 wrezsnia mysle ze na 95 % nie sprawdza tego tylko uwieza mi na slowo.wiec jest to 11 dni dluzej.tez wlasnie zastanawialem sie czy za rok moga byc jakies problemy i czy ktos to sprawdzi jak myslicie prosze o szybka odpowiedz.pozdrowienia/.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

mam ten sam problem, wiza J1 konczy mi sie 1.10, a bilet do Polski mam 1.11, w moich dwoch pracach moge spokojnie pracowac jeszcze przez 3 tyg pazdziernika..........ale sie boje co bedzie jak gdzies w servisie odnotuja,ze pracowalam w sumie nielegalnie i nie bede mogal kolejny raz wyjechac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

up up

Troche czasu juz minelo.

No i przepracowalmem ten czas nielegalnie ale nikt o tym nie wiedzial...

I teraz pytanie moj pracodawca o tym nie wiedzial wiec nigdzie tego nei zglosil,wiec czy ktos sprawdza/sprawdzi do kiedy pracowalem?Np gdy bede chcial jechac znow w wakacje 2007?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...