Skocz do zawartości

prawo jazdy w NH


pchel

Rekomendowane odpowiedzi

tydzien temu robilam prawko w Concord,co prawda nie na wizie J1,ale to nie ma znaczenia.Jesli chodzi o kurs to osoby,ktore nie ukonczyly 21 lat musza go zaliczyc,ALE to jesli chodzi o obywateli,nie wiem jak jest z nieobywatelami,ale mysle ze tak samo.Co najwazniejsze to ubiegajac sie o prawko musisz miec dowod na to,ze jestes rezydentem NH.Tutaj potrzebny jest rachunek za "utilities" z Twoim nazwiskiem i adresem lub list z Town Hall zaswiadczajacy,ze tymczasowo mieszkasz w NH.Z tego co babka mi mowila to tylko te 2 papiery wchodza w gre.Zadne inne rachunki nie przejda.Widzialam,ze sporo osob bylo odsylanych wlasnie ze wzgledu na te rachunki.Babka,ktora sie tym zajmuje to wyjatkowo uparta chinka :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oki, dzieki za odpowiedź :D

Ale nie do końca rozumiem...

Kim jest rezydent? (to jest osoba, która na stale lub tymaczasowo przebywa na terenie NH?)

Jeśi chodzi o dowód bycia rezydentem:

Napisałaś: "rachunek za utilities".

Przez co rozumiesz utilities?

Kupiłem sobie laptopa na amazon.com i na pudełku jest nalepka z moim nazwiskiem i moim adresem zamieszkania w NH - czy to jest wystarczający dowód?

Co to tak naprawdę jest Town Hall?

Co muszę zrobić, żeby otrzymać list z Town Hall?

A tak poa tym....

Tudny był egzamin praktyczny i teoretyczny?

Przeczytałaś calego manuala? (ponad 100 stron) ? :D

Ile zapłaciłaś za egzamin? 50$ ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to,ze tymczasowo rezydujesz czyli mieszkasz w NH.A ile czasu masz jeszcze wazna wize? Bo cos mi sie o uszy obilo ostatnio,ze wiza musi byc wazna co najmniej 6 miesiecy,ale to zalezy od stanu.Najlepiej zadzwon do DMV i zapytaj jak to jest z tymi wizazmi.

Rachunek za "Utilities" to prad,gaz,telefon,kablowke.Czyli wszystko to,co jest dowodem ze masz adres w NH.Pudelko od laptopa nie jest wazne,bo to nie jest dowodem ze tu mieszkasz,to tylko adres wysylki.Podonie jak umowa o wynajem mieszkania nie jest wazna.Wiem,ze to glupie jest ale niestety babka,ktora sie tym zajmuje jest bardzo uparta i odsyla wszystkich,ktorzy nie maja rachunku.Town Hall to urzad miasta.Musisz tam isc z wiza,paszportem,moze umowa o prace i wszystkimi papiorami i udowodnic babce,ze mieszkasz w Woodstock,a ona na tej podstawie wystawi Ci list zaswiadczajacy,ze tymczasowo rezydujesz w NH.Czyli jak nie masz rachunkow to zalatw sobie ten list.

Egzamin to w zasadzie formalnosc,jesli znasz przepisy i potrafisz jezdzic autem.Ja juz mialam wczesniej amerykanskie prawko wiec dla mnie to bylo proste.Podrecznik przewertowalam tylko,zwroc szczegolna uwage na liczby,tzn na ile stop od torow kolejowych trzeba sie zatrzymac,albo w jakiej odleglosci od hydrantu mozna parkowac.Takie pytania pojawiaja sie czesto.Na ile przed zakretem trzeba wlaczyc migacz.....wszelkie pytania z liczbami.Poza tym,jesli potrzebujesz podszkolic jazde,to zgodnie z prawem mozesz cwiczyc na ulicy nie posiadajac prawka,ale musi Ci towarzyszyc osoba ktora ma aktualne prawko i wiecej niz 25 lat.

Prawko kosztuje 50 USD :D

acha,jeszcze praktyczny..mi trafila sie starsza babka,ktora darla sie na mnie ze jechalam 2 mile ponad speed limit,wiec na praktycznym MUSISZ jezdzic zgodnie z przepisami.Obie rece na kierownicy,zatrzymywanie sie przed linia STOP a nie za i takie tam....po prostu zwracaj uwage na szczegoly.Ja mam zle nawyki kierowcy wiec baba sie na mnei caly czas darla a ja na nia... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i kicha...

Wczoraj dzwoniłem do DMV i sie dowiedziałem, że jesli chce się zrobić prawko i jdnoczesnie nie ma się prawa jazdy z polski to trzeba dodatkowo robić kurs prawa jazdy... ;|

Przejrze jeszcze wymagania w sąsiednich stanach... ale nie wiem co z tego wyjdzie ;-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...