Skocz do zawartości

Wyjazd Do Meksyku...?


Rekomendowane odpowiedzi

witam

mam pewien problem mianowicie moja wiza j1 konczy sie 30 wrzesnia a wyjazd do mexyku (jednodniowy - TJ ) mam zaplanowany na 5 pazdziernika, problem w tym ze ostatnio sie dowiedzialem ze jezeli przekrocze granice po wygasnieciu wizy j1 to juz mnie nie wpuszcza co zreszta wydaje sie logiczne ale mam jeszcze jedna wize B1/B2 ktorej waznosc wygasa 06 april 2007 i jest tylko 'jednokrotnego' uzytku. pomyslalem wiec ze jezeli pojade do TJ i nie wpuszcza mnie na J1 to wjazde na turystyczna pokarze im ze mam bilet powrotny z NY jako 'dowod' ze wyjezdzam do polski i nie powinno byc chyba problemu? co o tym sadzicie czy ktos kiedys byl w podobnej sytuacji...? aha jeszcze jedno bede chyab jechal ze swoja dziewczyna ktora jest tutaj na B1/B2 od polowy lipca wydaje mi sie ze jak przekroczymy granice to jej na polska wize nie wpuszcza chociaz pobyt dostala na 6 miesiecy...ona natomiast ma francuski paszport a jak wiadomo na taki wpuszczaja legalnie zawsze bez wiekszych problemow na okres 2-3 miesiecy...pytanie czy wpuszcza mnie na turystyczna a Ja na turystyczna tyko ze w francuskim paszporcie..? jak to rozegrac? prosze o pomoc...[/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witka

Ja byłem ze znajomymi tydzień temu w czwartek w Meksyku w Tijuana (czy jak sie to pisze) i przeszlismy tam i z powrotem wszyscy (13 ludzi)- weź paszport i DS-a. Urzędnicy tylko zaglądneli w poszport i w DS, nic nie szukali w komputerze ani nic się nie pytali.

Kolega przed naszym wyjazdem zadzwonił do amerykańskiego sponsora a konkretnie CHI czy można z J1 przechodzic przez granice USA/Mexico (oczywiście zeby wrocic) na co on dostal odpowiedz ze tak. Godne uwagi jeszcze jest to ze 11 z nas to osoby z Work and Travel a 2 z Intershipa czyli rez J1

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...