Skocz do zawartości

Jakiego laptopa kupic ?


ezquerro

Rekomendowane odpowiedzi

Juz ponad 2 miesice w stanach wiec czas kupic laptopa,niestety niemam czasu by przegladac internetu /dwie prace, do biblioteki daleko/ wiec pochwalcie sie w tym temacie co udalo wam sie kupic, gdzie i za jaka cene, albo wklejcie linka.

Interesuje mnie laptop w cenie 800-1200$ , centrinio + karta graficzne[/code]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz ponad 2 miesice w stanach wiec czas kupic laptopa,niestety niemam czasu by przegladac internetu  /dwie prace, do biblioteki daleko/ wiec pochwalcie sie w tym temacie co udalo wam sie kupic, gdzie i za jaka cene, albo wklejcie linka.

Interesuje mnie laptop w cenie 800-1200$ , centrinio + karta graficzne[/code]

http://www.ibuypower.com/mall/lobby.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam Toshiby. Sama mam laptopa tej firmy i spisuje sie (odpukac) od roku fenomenalnie. Rok temu zaplacilam za swojego Satellite M45- S265 1200 $ (Bestbuy), ale w tej chwili ceny poszly naprawde ladnie w dol. Mysle ze to czego szukasz mozesz spokojnie znalezc w przedziale cenowym do 1200$ - teraz nawet i Sony mozna kupic za ta cene. Ponoc sa najlepsze. HP tez sa polecane. Inne firmy to juz raczej nie ta polka. (Szczegolnie popularny w USA Dell, u nich mozna najwyzej PC sobie zamowic)

Sprawdz tez na www.bestbuy.com Lubie ten sklep i polecam kazdemu. Przy zakupie pamietaj, by zapytac sie o szczegoly rabatow, ktore udzielaja. Czesto sklepy przy sprzedazy nie informuja o szczegolach i potem klient nie wie, ze musi w odpowiednim czasie odeslac kupony by otrzymac zwrot kasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam Toshiby. Sama mam laptopa tej firmy i spisuje sie (odpukac) od roku fenomenalnie. Rok temu zaplacilam za swojego Satellite M45- S265 1200 $ (Bestbuy), ale w tej chwili ceny poszly naprawde ladnie w dol. Mysle ze to czego szukasz mozesz spokojnie znalezc w przedziale cenowym do 1200$ - teraz nawet i Sony mozna kupic za ta cene. Ponoc sa najlepsze. HP tez sa polecane. Inne firmy to juz raczej nie ta polka. (Szczegolnie popularny w USA Dell, u nich mozna najwyzej PC sobie zamowic)  

Sprawdz tez na www.bestbuy.com Lubie ten sklep i polecam kazdemu. Przy zakupie pamietaj, by zapytac sie o szczegoly rabatow, ktore udzielaja. Czesto sklepy przy sprzedazy nie informuja o szczegolach i potem klient nie wie, ze musi w odpowiednim czasie odeslac kupony by otrzymac zwrot kasy.

Mam ten sam laptop - kupiony grudzien 2005 za 1000$. Mam niestety 1 piksel ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz żeby ktoś zadecydował co masz kupić? Wyluzuj z robotą, poświęć trochę czasu i znajdź odpowiedni dla siebie sprzęt. Jak thewiz polecam ci Toshibe z serii Satellite.

Jak już zdecydujesz się na konkretny model to najlepszych ofert szukaj na www.pricegrabber.com czy www.notebookreview.com

a i jeszcze jedno, kupuj zawsze lepszą baterię, 12 cell będzie ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qrde 2litery nie dialaja na tym kompie wie moe sie nie doytaie :)

posiedialem na neie i nalalem os takiego:

dell

e1505 dual ore t2400 1,83 gh 1 mb l2

15,4 xga display true

1 gb ram

246mb ati x1400

80 gb

8 x d/dvd ombo burner

bateria 6 ell

gratis drukarka printer 725

ena 1262$

- 20 % rabat

1009,62 $

wolabym toshibe ale w tej enie nie nalalem ni lepsego.

moe wy najdieie , jak nie to po niedieli kupuje tego !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrazenia ogolne z uzytkowania, pare szczegolow, testy wydajnosciowe i blizsze informacje latwo znalezc na www.google.pl

Kupilem w tym roku Della Inspirona 1505 (czyli ten wlasnie, o ktory pytacie).

Na stronie Della trzeba bylo wyszukac odpowiednia promocje (1 GB RAM gratis w podstawowej konfiguracji, oszczednosc ponad 100$) - przy samodzielnym wyborze elementow skladowych nie byla domyslnie oferowana, wiec mozna bylo kupic identyczna konfiguracje na dwa rozne sposoby i w dwoch roznych cenach.

Zaplacilem za niego z przesylka i podatkiem 830$ bez mail-in-rebate (duza zaleta).

Parametry: Intel Core Solo (Centrino) 1300, 1 GB RAMu, dysk 80 GB 5400, nagrywarka DVDRW, czytnik kart pamieci SD,MMC, ..., matryca 15,4, WiFi, grafika standardowa Intel GA 950, licencja na Windows XP Media Center.

Wrazenie ogolne: srednie. Spasowanie elementow nienajlepsze - wyrazne szpary miedzy matryca, a obudowa. Widac to w ciemnosci pod odpowiednim katem.

Czas pracy na bateriach - nie mierzylem go, ale subiektywne odczucie jest takie: nie ma rewelacji. Na pewno dokladne pomiary znajdziecie w testach (moze nawet w tescie powyzej, ktorego nie czytalem). Uklad klawiatury nie jest idealny, ale nie ma szczegolnie denerwujacych rozwiazan. Wielkim minusem jest srebrna obudowa, trzeba bardzo uwazac, zeby jej nie zarysowac, w prosty sposob mozna zostawic na nim rysy i obtarcia.

Ergonomia bez wiekszych zastrzezen, przydaja sie przyciski sterowania multimediami na przednim panelu, dostepne bez otwierania matrycy.

To wszystko uwagi ogolne - bez zaglebiania sie w wydajnosc komputera.

Drugi sprzet, ktory kupilem:

HP DV5000 (promocja w Circuit City, koszt 900$ z podatkiem po 200$ mail-in-rebate).

Parametry: Intel Core Duo (Centrino Duo) 2300, 1 GB RAMu, dysk 120 GB 5400 Serial ATA, nagrywarka DVDRW z LightScribe, czytnik kart pamieci SD,MMC, ..., matryca 15,4 z [beeep]ym BrightView, WiFi, grafika standardowa Intel GA 950, pilot zdalnego sterowania, licencja na Windows XP Media Center.

Wrazenie ogolne: swietne parametry za te pieniadze, ale jestem troszke rozczarowany zmiana obudowy. Rok temu na stronie HP zamowilem model DV4000, parametry nieco gorsze (dysk 80 GB 5400, procesor Pentium M 740 - nie bylo wtedy jeszcze CoreDuo i Solo, bateria 12 cells, WiFi z Bluetooth, ...). DV5000 jest nastepca DV4000, niewiele rzeczy sie w nim zmienilo. Obudowa w DV4000 byla swietnej jakosci, w nowszym modelu wyglada jednak minimalnie gorzej - dorzucono kawalek swiecacego plastiku wokol klawiatury, ktory moze ulatwia czyszczenie, ale wyglada gorzej niz w poprzednim modelu i nie pasuje idealnie do reszty obudowy - widac szpare miedzy tymi elementami. Moze mam pecha, a w innych egzemplarzach spasowanie jest idealne?

Gdybym mial wybierac - ktory laptop zostanie dla mnie (a zaden nie zostanie, obydwa ida na sprzedaz) - wybralbym bez zastanowienia HPka.

Wiele slyszalem o jakosci Della, nie mowie, ze sa zle - ale ten model nie przypadl mi do gustu (przede wszystkim obudowa, ten punkt ma dla mnie duze znaczenie - bo mam zwiazane z nim nieprzyjemne doswiadczenia).

Co do baterii 12 cells. Moj DV4000 wytrzymuje na niej 7-8 godzin, ale wyraznie podnosi tyl laptopa - co nie zawsze jest wygodne i na pewno nie wyglada ladnie. Na ebayu kupilem zamiennik 6 cells za 55$ i bateria 12 cells bedzie tylko bateria podrozna (takie rozwiazanie wplynie przynajmniej pozytywnie na jej zywotnosc) - moze warto zrobic to w ten sposob (bateria 6 cells HP kosztuje 130$)?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...