Skocz do zawartości

camp vs. work&travel


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 29
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

ja jestem zadowoony ze swego miejsca na campie ktore mam :-) mozna powiedziec ze pokochalem to miejsce :-) jesli Bog i moja firma mi pomoze za rok wroce w te samo miejsce :-) kasa nie gra roli moge robic tu nawet za darmo :-) znalazlem tu dom ... teraz tylko wrocic do swego w polsce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
a czy jedynym elem przyjazdu do USA musza byc pieniadze ?

oczywscie ze nie... ale wole wrocic z W&T z $8000 w kieszeni niz $500 z campu. dodam tylko ze nei mialem na w&t ciezszej pracy i pracowalem duzo mniej niz na campie. Na pierwszy raz w stanach camp jest idealny, mozna sie swietnie bawic i co najwazniejsze ludzie sa zupelnie inni niz na w&t chyba mniej nastawieni na kase, poprostu zupelnie inny klimat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po campie tez można troszke zarobić. Zalezy kto ile zostaje. Ja juz jezdze 3 lata w to samo miejsce i na calym campie wyciagam 2800$ za 11 tyg a po campie jak komus nie spieszno na uniwerek można popracować w okolicy za normalne pieniadze. Na pierwszy raz polecam camp a potem sam zdecydujesz. Natomiast stanowczo odradzam camp z camp america. Sam jechalem z CCUSA, lecz wszyscy znajomi którzy wyjechali z camp america(nie tylko polacy) narzekali, raz ze mniej sie zarabia kieszonkowego niz CCUSA, 2 cny chyba troszke maja niższe(pozatym zawsze można wytargować zniżki,niby że znajomy itp) a 3 camp potrafil zapomniec o niektórych formalnościach np. zglosic do sluzb imigracyjnych ze ludzie pojawili sie na obozie i w taki sposob straż graniczna zatrzymała moich znajomych nad niagara na prawie caly dzien w celu wyjasnienia:( Jesli potrzebujecie wiecej info prosz pisac na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm 11000 za 11 tyg?? Chyba by pracowal 24 na dobe i jeszcze troszke.. Bo to wychodzi 1000$ tygodniowo. Ja mowilem o czystym zarobku. A pracujac 8 godzin dziennie po 10$ do reki to masz 400 tygodniowo 500 pracujac 6-7 dni wiec chyba robisz dwie prace na raz.. A ja pracuje 6 dni w tyg a jestem kierowcą wiec mam luzy konkretne. Choc wiem ze np w kuchni to ciezko dosc jest, ale ludzie spoko daja sobie rade. Dlatego polecam jesli ktos jedzie jako support staff to bycie technicznym, "ochroną" lub kierowca najlepsze zajecia:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm 11000 za 11 tyg?? Chyba by pracowal 24 na dobe i jeszcze troszke.. Bo  to wychodzi 1000$ tygodniowo. Ja mowilem o czystym zarobku. A pracujac 8 godzin dziennie po 10$ do reki to masz 400 tygodniowo 500 pracujac 6-7 dni wiec chyba robisz dwie prace na raz.. A ja pracuje 6 dni w tyg a jestem kierowcą wiec mam luzy konkretne. Choc wiem ze np w kuchni to ciezko dosc jest, ale ludzie spoko daja sobie rade. Dlatego polecam jesli ktos jedzie jako support staff to bycie technicznym, "ochroną" lub kierowca najlepsze zajecia:)

wystarczy 12 godzin dzienie przez siedem dni w jednej pracy i wychodzi ponad $1000 tyg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wystarczy 12 godzin dzienie przez siedem dni w jednej pracy i wychodzi ponad $1000 tyg.

Czyli wychodzi na to ze musisz zarabiac na reke ok 12$ za godzine czyli jakies 15 legalnie, co jest dosc ciezkie na 1 raz. Mysle ze srednie zarobki to bedziesz mial ok 10$ za godz na reke. Od tego musisz odliczyc mieszkanie i wyzywienie. Wyzywienie mozesz odliczyc jesli pracujesz w restauracji, ale nadal nie wydaje mi sie ze ktos bedzie pracowal przez 11 tygodni bez dnia przerwy. Wiec troszke zawyzyles zarobki. Ja mowie o realnych zarobkach na czysto, gdzie masz chociaz jeden dzien wolny w tygodniu i nie pracujesz jak niewolnik:) Pozatym wiecej sporo placisz za program tez. Choc oba programy sa nieporownywalne do siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...