Skocz do zawartości

Auto na studiach w NY


Rekomendowane odpowiedzi

Mam maly problem. Obecnie studiuje w USA, a dokladnie w NY. Zastanawiam sie nad kupnem samochodu. Zaczelam juz nawet zdawac prawo jazdy. Ale ostatnio moj brat powiedzial mi o Long term car rentals. I zastanawiam sie czy nieoplacaloby mi sie bardziej wypozyczyc samochodu na dluzej niz go kupowac, biorac pod uwage ze po kazdym semestrze latam do polski (na miesiac na swieta i 3,5 miesiaca wakacji). Czy ktos moze wie cos na temat tych lond term rentals? albo poradzi mi co jest lepszym rozwiazanie?? dzieki wielkie za pomoc!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam maly problem. Obecnie studiuje w USA, a dokladnie w NY. Zastanawiam sie nad kupnem samochodu. Zaczelam juz nawet zdawac prawo jazdy.  Ale  ostatnio moj brat powiedzial mi o Long term car rentals. I zastanawiam sie czy nieoplacaloby mi sie bardziej wypozyczyc samochodu na dluzej niz go kupowac, biorac pod uwage ze po kazdym semestrze latam do polski (na miesiac na swieta i 3,5 miesiaca wakacji). Czy ktos moze wie cos na temat tych lond term rentals? albo poradzi mi co jest lepszym rozwiazanie?? dzieki wielkie za pomoc!!

Najpierw upwenij sie, ze szkola zezwoli Ci posiadac samochod. Niektore szkoly moga zabraniac dla freshmen posiadania samochodu. Zobacz ile bedzie Cie kosztowalo ubezpieczenie, co na pewno nie bedzie tanie. Osobiscie bym nie uzywal "long term rentals".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo w Pensylvania jedz tam sa duzo tansze samochody

To chyba jest bez sensu, bo o ile mi wiadomo, to przy wjezdzie do NY trzeba bedzie zaplacic podatek i cena sie wyrowna, wiec lepiej w NY od razu kupic.

Gdyby tak bylo, ze nie pobierali by podatku przy wjezdzie, to kazdy jechalby sobie nawet na Floryde, bo tam jeszcze tansze sa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkola niepozwoli nie wiem skad to wziales moze tam w Pocono maja taki zwyczaj ale napewno nie w NY pozatym kto informuje szkole ze dany studnet ma samochod a pozatym ta dziewczyna zapewno nie jest na pierwszym roku bo powiedziala ze wraca co jakis czas do polski!!!!!!!

Nie napisala czy mieszka w akademikach. Niektore szkoly nie pozwalaja dla studentow z pierwszego roku przetrzymywac samochodu na terenie szkoly. Wiele szkol wymaga od studentow rejstracji samochodu w szkole. Wszystko zalezy od szkoly. Jej szkola moze tego wymagac wiec nie pisz o czyms o czym nie masz pojecia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo w Pensylvania jedz tam sa duzo tansze samochody

To chyba jest bez sensu, bo o ile mi wiadomo, to przy wjezdzie do NY trzeba bedzie zaplacic podatek i cena sie wyrowna, wiec lepiej w NY od razu kupic.

Gdyby tak bylo, ze nie pobierali by podatku przy wjezdzie, to kazdy jechalby sobie nawet na Floryde, bo tam jeszcze tansze sa.

Jak mieszka blisko granicy to moze sie oplacac kupic samochod w Pa. Jak nie zaplaci podatku stanowego Pa to bedzie musiala oplacic go w NY. Jak zaplaci stanowy Pa to NY bedzie musiala zaplacic roznice. Jezeli znajdzie auto w Pa tansze i bedzie sie oplacala podroz to warto kupic. Z tego co wiem taniej jest kupic samochod w NY czy w NJ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...