Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie! Zastanawiam sie nad mo?liwością wyjazdu do USA w celach i turystycznych i zarobkowych na 6 miesiecy- maksymalnie rok. Jakie są szanse otrzymania wizy i w3aściwie o którą wize powinnam sie staraa? Jestem co prawda studentką zaoczną studiów uzupe3niających (ale mam zamiar wziąa rok dziekanki), od ok. 4 lat mam b.dobrze p3atną (jak na warunki Polskie świetnie p3atną) i ciekawą prace biurową w Polsce lecz jednak póki jestem jeszcze w miare m3oda (22 lata), ca3kowicie samodzielna, niezale?na, do nikogo nie przywiązana i lubie aktywne i ryzykowne ?ycie chcia3abym troche pozwiedzaa świat i popracowaa np. w USA. O jaką wize moge sie staraa? W jaki sposób nale?y udowodnia znajomośa jezyka? Jakie nale?y miea certyfikaty? Czy jest du?a szansa otrzymania wizy? I czy w ogóle w USA jest szansa znalezienia pracy umys3owej, biurowej czy od razu lepiej nastawiaa sie na prace fizyczną? Z góry dziekuje za dobre rady no i ?ycze wszystkim powodzenia w tym wspania3ym ?yciu!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jeśli jesteś "w miare m3oda" :) i kreatywna nie spodziewaj sie, ?e znajdziesz tam jakąś super p3atną prace biurową i raczej nastaw sie na prace fizyczną. Jeśli chcesz sie sie podszkolia w swoim zawodzie wyjed1 na "intership". Jeśli chcesz pozwiedzaa postaraj sie o wize turystyczną. Jeśli chcesz troche zarobia (choa nie spodziewaj sie kokosów :D, wyjed1 na H2B. Jeśli chcesz poczekaa do wakacji spróbuj Work and Travel. To oczywiście w ogromnym skrócie... (pytanie by3o bardzo rozleg3e).

Co wielokrotnie zosta3o podkreślone na tym forum, to jak potoczy sie rozmowa z konsulem, zale?y g3ównie od Twojego szcześcia i humoru tej "mistycznej" ;) osoby w okienku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za odpowied1!! Z tym internship to nawet ciekawy pomys3 :-) A co do pracy - to ?adne praca nie hanbi :D Mi to bardziej zale?y na pobyciu w innym środowisku, poszwedaniu sie po świecie a nie na kasie czy ambitnym zajeciu - po tych 4 latach ambiotnej i odpowiedzialnej pracy w Polsce to chcia3abym po?ya jak w3óczega ;) dzieki za help!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...