Skocz do zawartości

Warto jechac czy nie ?


maniak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Pytałem się Was już o różne rzeczy, ale teraz chicałbym się was poradzic ogólnie.

Otóż w najbliższym czasie wybieram się do Usa. Mam 18 lat, zielona kartę, rodzinę w Usa, żadnej szkoły średniej w Polsce. Język znamd średnio, cały czas się uczę. Znam kilka osób w podobnej sytuacji, ktore pojechały do Stanów i całkiem nieźle im się powodzi.

Ale jestem ciekawy Waszej opini. Z góry dziękuje za odpowiedzi

Pozdrawiam

Maniak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napewno masz zielona karte ? Jak ja uzyskales przez losowanie ? chyba nie bo masz dopiero 18 lat a nie bylo losowania w tamtym roku , a pozatym nie masz szkoly sredniej , Jak masz ukonczona zawodowka i o ile masz ten GC to polecam bo masz juz zawod i mozesz spokojnie od razu isc do pracy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kartę uzyskałem prze sponsoring. Mój dziadek ma obywatelstwo Usa, więc mnie sponsorował.

Twój dziadek ma obywatelstwo Usa, wiec nie mogl Cie sponsorowac. Mogl sponsorowac Twojego ojca lub matke, a ty jako niepelnoletni zostales dopisany do ich petycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jaką masz sytuację tu w Polsce. Mając podstawowe wykształcenie, dużo w tym kraju nie zawojujesz. Jeśli masz zapewniony byt, rodzinna firma itp to nie ma się czym martwić. Jakoś te 18 lat przeleciało, kolejne też da radę :wink:

Ale jeśli wyjedziesz to musisz wiedzieć że to "całkiem nieźle im się powodzi" często wygląda zupełnie inaczej niż w zapewnieniach. Inna sprawa że będąc zdany tylko na siebie szybko nauczysz się życia. Taka szkoła nieraz więcej daje niż niejeden uniwersytet.

Moja rada: Jeśli miałbyś zaczynać od zera w Polsce albo w USA to wybieraj USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...