Skocz do zawartości

Pytanie o podatek


Bolciu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Wiem ze temat podatkow byl juz walkowany wiele razy nawet przegladalem forum i znalazlem kilka interesujacych watkow. Mam bardzo pilne sprawe i chcialbym uzyskac fachowa odpowiedz.

Jestem w USA na wizie J-1 z programu campamerica. Camp juz dawno sie skonczyl i teraz pracuje u prywatnego pracodawcy co ponoc jest zupelnie legalne dla campowerow na j-1.

W poniedzialek mam 1 wyplate za 10 dni pracy dostaje 720$ ale 160 zabieraja na roznego rodzaju podatki (stanowe NY, federalny SS# itp) Ksiegowa z firmy w ktorej pracuje powiedziala ze jest mozliwosc nie placenia tych podatkow tylko musze przedstawic na to jakies dowody i tu moja prosba gdzie tych dowodow szukac??

W tym poscie http://www.usa.info.pl/board/index.php?sho...nienie&start=10 znalazlem info ze bedac na 4 miesiecznej wizie j-1 dochody do 10 tys sa zwolnione z podatkow

Czy pokazujac link z IRS lub cos w tym stylu ksiegowa bedzie mogla przestac naliczac te podatki czy znaczy to ze bede mogl uzyskac zwrot tych podatkow w pl??

Pozdro Bolciu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wszystkie te podatki sa mozliwe do odzysakania. Najbardzie medicare i SS, bo ich nie powino sie placic.

Najbardziej :wink: ale nie najłatwiej.

Dlaczego naliczano mi podatki Social Security, FICA, Medicare i czy mogę je odzyskać?

Studenci wyjeżdżający do pracy w USA na podstawie wizy J-1 nie powinni mieć potrącanych zaliczek na podatek Social Security, FICA, Medicare. Niestety czasami pracodawcy pomyłkowo naliczają takie zaliczki, ale są one do odzyskania w całości. Procedura zwrotu jest niestety skomplikowana i trwa nawet do 12 miesięcy. Uczestnikom wyjazdów na podstawie wizy H2B, zwrot tych podatków nie przysługuje.

To ze stronki jednego z taxozwracaczy. Podbijam watek, może ktoś wie jakim papierem/przepisem mam przekonać payrol, że nie muszę płacić dodatków. Sytuacja z zeszłego wyjazdu: payrol dobrze wie, że te dodatki nie są wymagane ale dla porządku w papierach upiera się że trzeba je płacić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...

hej,

jestem na programie internship od lipca 2006 i bede w usa do sierpnia 2007. wlasnie dostalam formularz w2, czy mam sie rozliczac tu w usa, czy moge zaczekac az wroce do polski? i jezeli rozliczam sie tutaj, to czy robie to sama czy mam sie gdzies zglosic?

dzieki za wszelkie info!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej,  

jestem na programie internship od lipca 2006 i bede w usa do sierpnia 2007. wlasnie dostalam formularz w2, czy mam sie rozliczac tu w usa, czy moge zaczekac az wroce do polski?  i jezeli rozliczam sie tutaj, to czy robie to sama czy mam sie gdzies zglosic?

dzieki za wszelkie info!

Mozesz sama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...