Skocz do zawartości

zwrot podatku z usa


nastka

Rekomendowane odpowiedzi

W USA kwota wolna od podatku jest 3200$, podatek od tych zarobkow odzyskac jest bardzo latwo. Od zarobkow ponad 3,2k tez idzie na WAT odzyskac, ale jest to juz lekkie naginanie przepisow.

Z doswiadczenia wiem ze przecietnym terminem jest 2 miesiace, no chyba ze biuro zawali, co im sie zdarza. Najkrotszy termin jaki zaobserowalem to 4 tygodnie, z wplata pieniedzy na konto w banku w USA.

BTW nierozliczenie sie z podatku jest przestepstwem::|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co jeśli ktoś nie płacił podatków, bo podpisał ten dokument W-coś-tam i zarobił więcej niż 3200$??

czy w takim wypadku jest możliwość, że trzeba będzie zrobić dopłatę??

i czy ktoś wie jakie są w takim wypadku odsetki karne tudzież inne kary (bo chodzi o zarobki z zeszłego roku...)??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rozliczalam sie w tym roku, jakos zaraz po tym jak dostalam W2. Zwrot federalnego przyszedl mi w kwietniu, czy w maju, juz nie pamietam, ale stanowego nadal nie dostalam :? Czy to jest normalne? Czy powinnam sie przejsc do biura i zapytac co jest grane?? Ktos mi mowil, ze na stanowy czeka sie dluzej, ale az tyle??

Pozdrowionka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co slyszalem, zwrot podatku stanowego nie jest taki latwy... Slyszalem ze zwykle zwracaja tylko federalny.

Marfetka-w jakis sposob nie placilas podatkow? To, ze podpisalas ten dokument, nie oznacza, ze nie placialas podatkow. Ja sie spotykalem za kazdym razem z odliczaniem podatkow automatycznie podczas wyplaty-na paycheck'u byly wypisane wszystkie plusy i minusy, czyli m.in. podatki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...