Skocz do zawartości

CCUSA Work Expierience


Karlik

Rekomendowane odpowiedzi

  • 6 miesięcy później...

Ja bylam z CCUSA w 2006 roku. Co moge powiedziec, ogolnie moze podziele swoja opinie na plusy i minusy.

Plusy:

1. Wszystkie papiery i formalnosci zalatwione bardzo szybko i sprawnie, ja sie zglosilam w marcu na poczatku, w kwietniu jeszcze sie okazalo ze musialam wymieniac paszport, a ambasade mialalam juz 7 czy 10 maja (wyjazd 14 czerwca), wiec strasznie sie cieszylam ze sesje zalicze.

2. Bilet mozna kupic samemu bez zadnych doplat, lub u nich, choc wylko WAW-JFK, lub WAW-CHICAGO, wiec maly wybór ale cena nie kosmiczna jak w innych biurach, moge powiedziec usredniona, przystepna. Za NY bylo wtedy chyba 2300 z hakiem, za Chicago 2600 z hakiem , wiec dla mnie jak na kupowanie w maju to bylo tanio.

3. Cena programu jest srednia, nie jest najnizsza na rynku, ale nie zdzieraja.

4. Jak bylam w ambasadzie wtedy to nie bylo nic o torebkach, ale o telefonach i to bylo wyjasnione w meilu przed wizyta, ponadto wiekszosc ludzi zostawiala w zorganizowanym obok sklepiku.

5. Oferta pracy okazala sie istniejaca. Tzn. pracodawca, byl, przyjechal, odebral, zawiozl z powrotem na koniec, jak bylo powiedziane, placil tyle ile bylo w umowie, za mieszkanie tez tak jak bylo umowione, SSN nie byl wymagany na dzien dobry, jednak po ok 2 tyg. ustawiono nam tak zmiany abysmy mogli jechac (2h samochodem) i wyrobic sobie.

Minusy:

1. Nie podobala mi sie oferta pracy. Praca ok., ale miejsce -totalne za[beeep]ie. 2 h samochodem od publlicznego srodka lokomocji (autobusu), dlatego pracodawca na poczatku wyjezdzal, i na koncu odwozil. Mieszalismy ok 10mil od pracy. Pracodawca dawal samochody i zmiany byly tak dostosowane aby zawsze mial kto jechac. Na to nie moge narzekac, ale ja nie mialam prawka i pojawial sie problem z 2 praca. Ostatecznie mialam 3 w 3 roznych wioskach, ale kombinowalam jak cholera.

Taka oferte dostalam, coz, nie wyszło w "losowaniu", ale na co narzekam. Otoz na ofercie bylo napisane ze wymagane jest prawo jazdy. To mial byc niby my leverge aby odmowic tej oferty, bo widzialam na mapie odleglesci, i nie chcialam sie tak meczyc. Jednak pani z warszawy, nie pamietam imienia (jedno z tych rzadkich), jak jej napisalam w meilu ze mi sie nie podoba oferta to na mnie tak najechala, z pretensjami, ze hej. Dalej stwierdzila ze jest tam komunikacja miejska (hehe ale kit zebym sie tylko zamknela), i ze nie mam podstaw zeby odrzucic ta oferte ze ona jest niby idealna..Niestety kontrakt byl przeciw mnie, a pieniadze juz wplacone wiec musialam sie zgodzic.

Inne:

1. Ubezpieczenia zdrowotnego nie potrzebowam wiec nie wiem.

2. Fakt orientation bylo [beeep]ne, na szczescie ja bylam z Poznania.

Ogolne wrazenia:

Wakacje byly fajne, pracowite, poznalam duzo fajnych ludzi, zarobilam kase, choc nie to co w UK, cos tam zwiedzilam, choc malo, przez to za[beeep]ie. Okazalo sie ze bylam jedyna Polka co sie rzadko zdarza, bylo 12 Turkow, 2 Brytujczyków, Hiszpaniów, Amerykanie i Ukraincy. Oprocz Ukraincow, nikt z pozostaly nie byl zaniteresowany 2 praca, wiec mozna bylo sie latwo wbic do samochodu, i nie bylo tej "polskiej" rywalizacji. Turcy slabo mowili po ang, choc ja na szczescie pracowalam z 2 amerykanami i anglikiem, miec jezyk i atmosfera super... Ogolnie wyjechalam zadowolona, ale tego miejsca to CCUSA nie daruje, tego jak sie perfidnie ta pani z wawy probowala sie mnie pozbyc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

no to moze ja sie wypowiem , na swiezo po moim 1 pobycie w usa

jak dla mnie-super biuro, zadnych problemow, bierzace informacje, spotkania przed wyjazdem, rozmowa wewnetrzna na poziomie tej w ambasadzie

na nic nie musialem czekac, jezeli nie donioslem ktorychs z dokumentow niezwlocznie mi o tym przypominano, droga mailowa czy elektroniczna

cena bardzo przystepna, zwlaszcza w opcji placment, o wyborze pracodawcow ciezko mi cos powiedziec, bo jechalem ze swoja opcja pracy

warto spojrzec takze na dlugodystansowe profity- independent returnee cechuje chyba najnizsza cena na rynku

ubezpiecznie tez okey, a musialem z niego korzystac- i co kazdy powinien wiedziec przed wyjazdem, w stanach placi sie juz za rejestracje u lekarza, ale to jest napisane na naszym ubezpiecznieu wiec nikt nie moze miec pretensji do biura o to, poprostu tak dziala ich odpowiednik nfz

nie trzeba kupowac biletu przez biuro-kolejny plus

naprawde moge polecic, nie mialem z niczym problemu, wszystko bylo zalatwione na czas, szczegolowo wyjasnione i do tego wydaje mi sie ze dosc tanio,

Pewnie czesc zwas bedzie interesowac jak to wyglada finansowo

i tutaj przy aktualnym kursie dolara +/- 3zl naprawde jadac pierwszy raz, zakladajac ze ceny w porownaniu z zeszlym sezonem sie nie zmienia mozna wyjechac do usa kupujac bilet w kwietniu za 3,5-4tys zl lacznie z oplata za wize bilet itd

nie sadze abym szukał innego biura na przyszly rok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
no to moze ja sie wypowiem , na swiezo po moim 1 pobycie w usa

jak dla mnie-super biuro, zadnych problemow, bierzace informacje, spotkania przed wyjazdem, rozmowa wewnetrzna na poziomie tej w ambasadzie

na nic nie musialem czekac, jezeli nie donioslem ktorychs z dokumentow niezwlocznie mi o tym przypominano, droga mailowa czy elektroniczna

cena bardzo przystepna, zwlaszcza w opcji placment, o wyborze pracodawcow ciezko mi cos powiedziec, bo jechalem ze swoja opcja pracy

warto spojrzec takze na dlugodystansowe profity- independent returnee cechuje chyba najnizsza cena na rynku

ubezpiecznie tez okey, a musialem z niego korzystac- i co kazdy powinien wiedziec przed wyjazdem, w stanach placi sie juz za rejestracje u lekarza, ale to jest napisane na naszym ubezpiecznieu wiec nikt nie moze miec pretensji do biura o to, poprostu tak dziala ich odpowiednik nfz

nie trzeba kupowac biletu przez biuro-kolejny plus

naprawde moge polecic, nie mialem z niczym problemu, wszystko bylo zalatwione na czas, szczegolowo wyjasnione i do tego wydaje mi sie ze dosc tanio,

Pewnie czesc zwas bedzie interesowac jak to wyglada finansowo

i tutaj przy aktualnym kursie dolara +/- 3zl naprawde jadac pierwszy raz, zakladajac ze ceny w porownaniu z zeszlym sezonem sie nie zmienia mozna wyjechac do usa kupujac bilet w kwietniu za 3,5-4tys zl lacznie z oplata za wize bilet itd

nie sadze abym szukał innego biura na przyszly rok

Czesc Jedras :) a wybierasz sie w przyszlym roku tez z CCuSA?

Ja jestem własnie w trakcie wypelniania aplikacji itp. zastanawiam sie czy lepsza bylaby opcja placement czy independent.

Bylam w Stanach w te wakacje z camp america ,

Jak wyglada sprawa pracy czy jesli zdecyduje sie aby biuro znalazlo mi prace mam prawo do jakiejs selekcji? czy jak czytalam u gory , nie ma wybrzydzania?:>

Z gory dzieki za odp.

Natalia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz już Social Security Number? Jeśli nie, to zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest opcja Placement. Ja pojechałam w te wakacje na Independent bez SSN i przekonałam się, że bez Sociala znalezienie legalnej pracy (a tym samym oferty pracy, którą trzeba przesłać CCUSA) jest praktycznie niemożliwe. Pracę w końcu znalazłam, ale dopiero po otrzymaniu SSN (czyli po ponad trzech tygodniach od przyjazdu do Stanów).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Jak najdalej się trzymać się od tego biura. Tragiczna umowa, wredna i nie pomocna pani Weronika i burak i oszust Piotr . Polecam inne biura, moi znajomi jechali z Foostera i Almatour’a i byli zadowoleni. Wierzcie mi, że z CCUSA nie będziecie zadowoleni i stracicie dużo nerwów przed wyjazdem. Organizacja tragiczna. Odradzam CCUSA!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...