Skocz do zawartości

Ceny w Stanach


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.Mam pytanie do osób które były juz w Stanach.Możecie napisac jak kształtuja sie ceny w USA?Najbardziej interesuja mnie ceny na Wschodnim wybrzeżu.Chodzi mi o:

1.żywnosc(chleb,napoje,mieso itp.)

2.elektronika(IPody,laptopy,aparaty)

3.ubrania

4.kosmetyki i perfumy(nawet te markowe-Dolce&Gabbana itd)

5.bilety na komunikacje(autobusy,samochody,pociagi,metro_

6.kino i takie tam

7.alkohol :lol:

Bede wdzieczny za każda informacje

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.Mam pytanie do osób które były juz w Stanach.Możecie napisac jak kształtuja sie ceny w USA?Najbardziej interesuja mnie ceny na Wschodnim wybrzeżu.Chodzi mi o:

1.żywnosc(chleb,napoje,mieso itp.)

2.elektronika(IPody,laptopy,aparaty)

3.ubrania

4.kosmetyki i perfumy(nawet te markowe-Dolce&Gabbana itd)

5.bilety na komunikacje(autobusy,samochody,pociagi,metro_

6.kino i takie tam

7.alkohol ;)  

1. Drozej niz w PL, ale biorac pod uwage ze zarabiasz w dolarach to stosunkowo tanio, zalezy jeszcze czym sie zywisz, ale ogolnie zarcie jest ochydne.

2.Taniocha.

3.Taniocha.

4.Taniocha.

5.O ile komunikacja jest, to bilety na autobusy miejscie sa dosc tanie, pociag i Greyhound-relatywnie drogo, bardziej oplaca sie wynajac samochod-ok 100$ na dzien przy zalozeniu wieku ponizej 25 lat).

6.Ceny porownywalne do polskich, w porownaniu do zarobkow-tanio.

7.Tanio, ale piwo slabe i niedobre, ale za to drinki typu Smirnoff w super cenach. Zwykle drinki w barze tez w przystepnych cenach (porownujac do zarobkow w dolarach.

Pozdrawiam :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.żywnosc(chleb,napoje,mieso itp.)

średnio, szajsy typu coca cola taniutkie (nawet 60 centów za 2l), soki droższe (koło 3-5$), pieczywo dużo droższe (w przeliczeniu na polskie ceny, ale zarabiasz w $$$!!!!!!), mięso też

2.elektronika(IPody,laptopy,aparaty)

aparaty jak w Polsce, laptopy jakieś 20-30% tańsze, Ipody podobnie, ale tu centy się szybciej zmieniają (kupiłem za 300$ Ipoda Video 30 GB, gdy w Polsce były po 1200 zł)

3.ubrania

ceny czasem śmieszne, czasem nawet śmieszne to za mało powiedziane, markowe ciuchy w cenach chińszczyzny w Polsce

4.kosmetyki i perfumy(nawet te markowe-Dolce&Gabbana itd)

Podobno bardzo tanio, ale średnio orientuję się w cenach perfum w Polsce (buteleczki po 400-500 ml lepszych perfum na poziomie 50-70$-tyle pamiętam z paru sklepów)

5.bilety na komunikacje(autobusy,samochody,pociagi,metro_

Drożej niż w Polsce, ale porównując do pensji nie jest tak źle. Całodniowe metro w NYC to chyba 6$, autobusy między miastami dość tanie, pociągi troche droższe, choć zależy jakiego typu

6.kino i takie tam

W Polsce byłoby drogo, w USA jest ok, choć przemysł rozrywkowy jest dość drogi, zwłaszcza w kurortach wakacyjnych

7.alkohol :lol:

piwo pije się jak soczek, wódki podobnie jak w Polsce, są oczywiście lepsze i gorsze trunki, jak w Polsce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...