Skocz do zawartości

program independent - szukanie pracy.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Na początek chciałem powiedziec ze mam 22 lata i to moj pierwszy post tutaj. Nie bylem jeszcze nigdy w USA, i w tym roku pragne pojechac po raz pierwszy na program self-arranged.

Chciałem zapytac jak wyglada dostepnosc pracy w uSA , wszyscy mi piszecie

ze kazdy ma po 2 prace , czyli jest ona tak dostepna ze nie ma z nia najmniejszego problemu ?

Wolałbym sam sobie wszystko ustawic zeby nie miec problemow ,ze nie dotrzymalem umowy i musze uciekac od moich pracodawcow w McDonaldzie :-).

CO do mnie to doswiadczenia mam ponad 6msc przepracowanych z czego 3 w Wwielkiej Brytanii i 1 we Francji.

Ja mam takie przypuszczenie i z tego zalozenia wychozde ,ze w USA jest sporo lepiej jesli chodzi o prace niz w UK , a ze w UK po 5dniach chodzenia w sezonie wakacyjnym , udalo mi sie znalezc prace ,a pozniej nawet na weekendy. To w usa powinno mi to przyjsc jeszcze latwiej , tak :>?

Aha. Co do angielskiego jakby ktos pytal to skonczylem kurs na cae + 3msc w brytanii , czyli taki cae+.

PS jeszce jedna rzecz przemawia za tym abym sam sobie załatwial , w przypadku opcji zalatwiania przez organizacje slyszalem ze agencja posrednictwa bierze czesc naszych pieniedzy , nie wiem jak w usa ...

ale gdy pracowalem w anglii to babki z agencji braly 25-30% mojej stawki na godzine , czyli ok 2 funty z kazdej godziny , czyli z moich obliczen lacznie mi zabraly jakies 700funtow w porownaniu do tego co bym zarobil gdybym bezposrednio mial umowe z firma.

Czy uwazacie ze dobrze mysle i podzielacie me zdanie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teoria jest taka że prace w sezonie letnim lub precyzyjnie na jego początku łatwo znaleźć ale to jest też kwestia szczęścia jak masz dobry język to już połowa sukcesu , inną sprawą jest znalezienie pracy dobrze płatnej która umożliwi odrobienie wyjazdu szybko to już inna bajka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba bede musial zrezygnowac ze swojego samodzielnego wyjazdu. Moja znajoma powiedziala mi ze w tego typu wyjazdach ,jesli jedzie sie po raz pierwszy , to nikt mi pracy nie da bez social security number. A zatem zanim go dostane do 4-6tyg. nic nie bede mogl robic. Czy jest to prawda?

Czy jak sie jedzie po raz pierwszy to tez mozna pracowac w tylko 1 pracy az do czasu gdy sie wyrobi ten SSN?

PRosze o oswiecenie mnie gdyz to powazna decyzja i nie chce postąpić pochopnie i głupio !.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ssn da się załatwić od 10 dni już to po pierwsze po drugie przy aplikacji o ssn mozna poprosić o tymczasowy ssn z tego co mi wiadomo, ale fakt moim zdaniem trzeba mieć łeb na karku by jechać pierwszy raz do usa i odrazu na independet ja bym się chyba nie odważył (: jade 3ci raz w nastepnym roku z oferta pracy od biura, tylko u mnie jest specyficzna dość sytuacjia bo wybieram się do HI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 20 lat i też chcę wybrać opcję Independent. Jadę po raz pierwszy i mam pewne wątpliwości, ale chyba jednak zaryzkuję, najwyżej jak nie znajdę pracodawcy w wymaganym terminie to przeniosę się na opcję Full (jest taka możliwość).

Jadę z przyjaciółką i zawsze podejmujemy dość duże ryzyko (wprawdzie staramy się je jak najbardziej zminimalizować). Byłyśmy w te wakacje w Anglii i mimo głośnych narzekań o brak pracy (nawe w tej miejscowości, w której się znalazłyśmy) miałyśmy ją już po tygodniu. Dodam, że byłyśmy tam pod koniec lipca, więc w jednym z najgorszych okresów na szukania zatrudnienia.

Uważam, że jeśli ktoś naprawdę chce i do tego jest zdeterminowany i przebojowy (w miarę) no i oczywiśćie pozytywnie nastawiony to na pewno się uda :lol:

Ps.

Formalności jednak nawet duża chęć nie przeskoczy, więc jak się dowiesz czegoś więcej o SSN--> daj znać ;)

Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktos więcej napisać o SSN ?? Tzn jak mozna zalatwic tę sprawę przy wyjeździe independent. I po jakim minimum czasie mozna zaczac prace..

Najlepiej to kontakt GG: 1511375...

I czy to SSN mozna wyrobic w kazdym miescie ?? Bo ja planuje jechac na za[beeep]e 3000mieszkancow..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej w malych miejscowosciach nie ma mozliwosci wyrobienia SSN ale zawsze gdzies w okolicy jest jakies wieksze miasteczko gdzie takie sprawy mozna zalatwic wiec to nie jest problem.:D

jesli chodzi o czas to tak jak pisala Mingan mozna zalatwic w ciagu 10-14dni no chyba ze masz pecha i Twoje dokumenty sie gdzies zapodzieja to wtedy niestety czekasz dluzej (moja kolezanka czekala 2 miesiace- ale to byl rzadki wyjatek).

jesli chodzi o prace bez SSN to przewaznie bez niego Cie nie zatrudnia. wtedy mozesz pracowac tylko u tego pracowacy z ktorym masz contract i nawet zaswiadczenie ze oczekujesz na wystawienie SSN nic nie pomoze. niestety....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...