Skocz do zawartości

WIZA F1. Jakie dokladnie trzeba spelniac warunki.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

jestem studentem drugiego roku studiow wieczorowych. W te wakacje chciałbym pojechac do Stanow troche pozwiedzac i do pracy oczywiscie.

Zalezy mi wiec na dostaniu wizy J1. N stronie ambasady wyczytalem ze aby ja otrzymac musze miec "potwierdzenie amerykanskiej instytucji zapraszajacej". Moglby mi ktos powiedziec co to jest ta "amerykanska instytucja..."?

Prosciej- chodzi mi o to czy wize J1 moge otrzymac tylko dzieki udzialowi w programie work and travel czy tez moze moge ubiegac sie o nia na wlasna reke ?

Aa i jeszcze jedno.. czy to ze studiuje wieczorowo a nie dziennie nie stanowi zadnego problemu ?

Bede bardzo wdzieczny za wszelkie odpowiedzi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej:)

Wydaje mi sie że instytucją zapraszająca jest pracodawca, tak więc jeżeli chcesz dostać taka wizę musisz miec wczesniej załatwioną prace...dlatego najlepiej skorzystać z W&T, chyba że znajdziesz sobie prace w jakis inny sposób..

Jeżeli chodzi o studia to bez znaczenia czy sa to wieczorowe, dzienne czy zaoczne..itp..musisz miec poprostu status Studenta:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lukszal na f1 to sobie raczej nie popracujesz (legalnie) bo to jest wiza na ktorej sie jest podczas studiow w stanach wiec w gre wchodzi j1 czyli work&travel, jak masz mozliwosc zalatw sobie prace przez znajomych czy rodzine (zawsze pewniejsza), pojdz do jednego z wielu organizatorow w&t w polsce i zapisz sie na program jak nie masz mozliwosci zalatwienia pracy program bedzie drozszy... a i bilet postaraj sie kupowac sam no chyba ze na to nie pozwoli wersja programu ktory wybierzesz:)

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry za pomylke..(juz ja poprawilem).Chodzilo mi oczywiscie o wize J1.

Mimo tego ze sam moge sobie zalatwic prace, bo mam tam wuja ktory ma wlasna firme, zdecyduje sie chyba na wize turystyczna. Wiem ze jest wieksze ryzyko niedostania wizy ale wziecie udzialu w W&T wiaze sie z kosztami rzedu min 2 tys zl. W mojej sytuacji to nie jest malo.

Co o tym sadzicie ? Bo jeszcze ostateczniej decyzji nie podjalem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie J1 warto przebolec te 2 tys, a szansa na wize znacznie wieksza. Poza tym piszesz ze jestes na 2 roku. Powiedzmy ze nawet dostaniesz turystyczna, przy pierwszytm wjezdzie raczej bez problemow wszyscy dostaja pol roku.Nie spodoba sie w stanch to temat zamkniety, jesli spodoba bedziesz chcial wrocic. Znowu staranie sie o turystyczna, w ambasadzie znowu albo dadza albo nie, na lotnisku juz moze nie byc tak latwo i ciekawie itp.

Tak wiec zdecydowanie j-1. Z posrednictwa organizacji i tak musisz skorzystac ( niby mozna bez, ale nie warte to zachodu), jesli masz tam wujka ktory moze wystawic tobie oferte pracy to bradzo duzy plus bo po przybyciu na miejsca bedziesz mogl pracowac gdzie chcesz jak nie spodoba sie u wujka to poszukasz czegos innego, a wujek raczej nie bedzie cie scigal z opuszczenie miejsca pracy ( w ostanich latach pracodacy wykorzystuja to opcje co moze sie wiazac z anulowaniem wizy). Poza tym dosatajesz numer ssn oraz masz jakies ubezpieczenie w ramach programu work&travel.

A jak sie spodoba, to do stanow do konca studiow raczej bez wiekszych problemow bedziesz mogl w corocznych edycjach work&travel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...