Jump to content

Wiza L-1 i zielona karta EB-1


Recommended Posts

Witam,

Firma w której pracuję jest tzw. podmiotem powiązanym (dajmy na to oddziału) z firmą w Stanach. 100% udziałów należy do firmy amerykańskiej. Pracuję jako programista i do tego prezes firmy polskiej. Firma nie jest duża (ok. 10 pracowników w polsce + 10 w stanach), ale według wszystkich definicji jakie znalazłem powinienem dostać wizę L-1 albo zieloną kartę EB-1. Problem w tym że nigdzie nie mogę znaleźć jak załatwić wizę dla członków rodziny (żony i małego dziecka). Chodzi mi o taką możliwość żeby wjechali ze mną do Stanów w tym samym czasie co ja (nie mogę zostawić ich w Polsce). Co się stanie jeżeli pracodawca w USA (albo ja) zrezygnuję z pracy dla firmy ? Muszę od razu wyjechać ze Stanów czy mam tak jak w wizie H1 miesiąc na znalazienie nowego pracodawcy ? Co z moimi bliskimi, czy będą oni mogli pracować i chodzić do szkoły publicznej ? Proszę o odpowiedź w aspekcie obu typów wizy (L-1 i EB-1), jeżeli ktoś ma informacje na ten temat.

Dziękuję,

Przemek

Link to comment
Share on other sites

Czlonkowie rodziny dostaja wizy automatycznie, albo L4 albo tz zielone karty Co do EB1 to musisz miec Phd i byc autorytetem w swojej dzieidzinie. "Zwykle" zielone przez pracodawce to EB3 i EB2. Jak jestes na zielonej i pracodawca Cie zwolni abo sam sie zwolnisz to nikogo to w zasadzie nie obchodzi, na racownicze to lepiej cobys mial juz nagranego nowego pracodawce bo wiza traci zaraz waznosc. Jak ze wszsystkim sa wyjatki i onego rodzaju furtki pozwalajace ci cos tam zrobic.

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję za odpowiedź.

Co do EB-1 to nie trzeba być doktorem albo profesorem. Jest możliwość wyjechać jako "Executives of multinational companies managing an organization or a major function or division of an organization" i w mojej sytyuacji byłoby to odpowiednie. Pytanie tylko takie, czy jeżeli dostanę EB-1 to moja rodzina automatycznie dostaje jakąś zieloną kartę albo wizę ?

Dziękuję za odpowiedź,

Przemek

Link to comment
Share on other sites

Dostanie. Dowiedz sie dokladnie o EB1 bo trzeba spelniac wiele watunkow, ale plus jst taki ze nie trzeba laboru. Z tego co wiem nie jest latwo ja dostac i dosc doklanie sprawdzaja papiery. Generalnie z tego co wiem to musisz miec PHd, masters and EB2 i reszta to EB3. Samo PHd nie wystarczy na EB1, potrzeba do tego jeszcze kupe innych papiorow.

Tutaj masz dobre forum immigracyjne o EB1:

http://www.immigrationportal.com/forumdisplay.php?f=44

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...