Skocz do zawartości

zaginiony czek ze zwrotem


darop

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawa wygląda tak...

Będąc w ubiegłe wakacje w USA dostałem czek ze zwrotem podatku za rok 2005, dosłownie kilka dni po wyjeździe, poprosiłem więc rodziców żeby mi go wysłali do stanów, bo po pierwsze byłoby mi go łatwiej zrealizować, a po drugie, zanim wróciłbym do Polski straciłby ważność. Niestety czek do mnie nie doszedł i nie wiadomo gdzie jest, rozpłynął się w powietrzu, nie mam też jego ksera.

Mam więc pytanko jak się do tego zabrać? Jak się skontaktować z IRS? mam numer telefonu ale nie przepadam za dzwonieniem do USA i tłumaczeniem tego typu spraw, może macie jakiś e-mail? nie umiem znaleźć nic takiego na stronie irs.

PS. próbowałem zatrudnić jedną z firm zajmujących się rozliczaniem ale nie podjęli się tego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy później...

udało się!

w ubiegłym tygodniu, dostałem czek z IRS, wszystko trochę trwało, prawie 3 miesiące kontaktowałem się z IRS odpisując na ich listy, wypełniając wnioski, przysłali mi nawet ksero zrealizowanego w moim imieniu czeku, niestety była niewyraźnia i nie mogłem rozpoznać, gdzie ani przez kogo został zrealizowany, koniec, końców czek odzyskałem i oddałem już do inkaso.

i na tym skończyła, się moja przygoda z USA, wszelskie sprawy zamknięte, chociaż kto wie może kiedyż mi się znowu zachce....chyba nie szybko

pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...