Skocz do zawartości

Przejazd przez granice USA-Meksyk


kamaz

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktos jechal moze na wakacje do meksyku samochodem z US. Mam pytanie bo słyszalem ze przez granice przejechac mozna nawet nie sciagając nogi z gazu. Czy to prawda?? Co z I-94?? Zostawiac na granicy czy nie?? Chcem pojechac tam na wakacje i nie wiem czego sie spodziewac (kolejki, kontrole, wizy itp)?? Podobno turysci ktorzy prekraczaja granice placa 25$, to jedyne koszty, bo wizy chyba nie potrzebuje?? Czy mozna do meksyku wjechac wypozyczonym samochodem w US??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam !!!

już Ci pisze co i jak...

wiec tak... ja i jeszcze kilka osób (dokładnie 7-demka)... mieliśmy wynajętego Vana w Dolar's Las Vegas... ubezpieczenie było tylko na terytorium USA...(jezeli chodzi o Mexyk... to Dolar ma swoja siedzibę także i w Tijuanie... i jest możliwosc wynajęcia samochodu właśnie tam)... i my mieliśmy w planach tak zrobić... ale wyszło inaczej... o tuz ja przed przejściem granicznym przeoczyłem ostatni zjazd z autostrady... na parking... i byliśmy zmuszeni jechać już w stronę Tijuany... bez ubezpieczenia na samochód...(jeżeli chodzi o przejazd samochodem... nie czekasz w kolejce... tylko przejeżdżasz swobodnie przez bramki)... ale najlepsze zaczęło się w Tijuanie... a mianowicie jeżdżąc samochodem po terytorium Mexico bez ubezpieczenia... chcieliśmy jak naj naj... wróci do USA i zostawić samochód na parkingu... i tak błądząc uliczkami Tijuany... słyszalem tylko stylu"uważaj"(krzyk współtowarzyszysz)... tam ludzie poruszają się jak to w "MEXICO"(typowy Mexyk)... a jeżdżąc tam bez ubezpieczenia to podpisanie na siebie wyroku... tam nikt nie zwraca na Ciebie uwagi... uderza Ci w samochód i koniec... jesteś u[beeep]ony...

ale w miedzy czasie... zatrzymała nas policja(ostrzegano mnie przed nią... jest skorumpowana)... kazano mi zjechać na bok... pokazałem im polskie Prawo Jazdy(nie posiadałem międzynarodowego... w ogóle)... ubezpieczenie na terytorium USA... no i się zaczęło... o tuż pan policjant zażądał ubezpieczenia na samochód ważnego w Mexico... starałem się mu wytłumaczyć ze szukamy drogi powrotnej do USA... ale nie jesteśmy w stanie... bo błądzimy... on stwierdził ze bez ubezpieczenia nie możemy się poruszać... wiec ja jadę z nim na komisariat... po "ticket" za 300$(tak to nazwał)... a reszta i samochód zostają tutaj na parkingu... gdzie stoimy... jak to usłyszałem to mnie sparaliżowało... wróciłem do samochodu i wytłumaczyłem wszystkim co i jak... ale w miedzy czasie panowie policjanci zmienili decyzje i stwierdzili ze lepiej będzie... jak nas odwiozą na przejście a samochód zostanie tu w Mexico... na szczęście zapłaciliśmy im 50$... i pościli nas... wskazali konkretną drogę... do USA... jeszcze po drodze na widok kilku radjowozów... przechodziły po nas ciarki... sadząc ze znowu ktoś inny nas zatrzyma...

droga powrotna do USA... wygląda już inaczej... stoi się w kolejce do przejęcia(musisz pokazać DS i rutynowa kontrola)... wróciliśmy do USA... Van został na parkingu... i do Mexico pieszo... tam nie posiadano samochodu dla 7-dmiu osób... wiec podróżowaliśmy Taxsą(naprawdę warto... szybko... tanio i wszędzie Cie zawiozą)... Tijuana-> Ensenada (i okoloce)->Rosarito->Tijuana

na koniec... wracając do USA... spotkaliśmy ponownie Tych samych panów z policji... którzy to zatrzymali nas na samym początku...

jeżeli chodzi o dokumenty... nie zapomnij o DS2019 (pilnujcie tego dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz mi jeszcze czy wypozyczalnie samochodow chetnie wypozyczaja samochody turysta jadacym do meksyku, a moze stawiaja jakies warunki albo robia problemy?? No i jak z tym ubezpieczeniem, o ile wiecej zaplace za ubezpieczenie jezeli bede chcial pojechac tym autem do meksyku??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hym... trudno mi powiedzieć... chętnie czy nie... wiem tylko to... w Vegas Dolar(czy inne firmy) nie mają takiej opcji... w innych miastach... podobno tak... ale jakie i gdzie nie wiem...

z tego co wiem... to nikt nie poleca jazde tam samochodem z USA... dlaczego ??? mozesz wrocic potem pieszo... badz bez kol... badz nie wiem bez czego jeszcze... ale to sa tylko slowa amerykanow...

ale mimo to polecam... MEXICO jest cudowny... jak dobrze pojdzie to za rok jucatan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...