Jump to content

national insurance number


Martunia

Recommended Posts

  • 3 weeks later...

Jest możliwość pracy bez NIN, jednak jest to tylko okres jednego miesiąca. Przez ten czas masz obowiązek wyrobienia sobie tak owego numerka. Robi to się następująco, dzwonisz do national insurance number office i umawiasz się na spotkanie, telefonicznie ustalacie szczegóły spotkania co do daty. Może zadać Ci również kilka podstawowych pytań w celu przygotowania podstawowych aplikacji. Na spotkanie zazwyczaj się czekało 2-3 tygodnie, jednak czasem niektóre daty się zwalniają, w takich przypadkach dzwonią do Ciebie i się pytają czy nie chciałbyś wcześniej się z nimi spotkać.

Link to comment
Share on other sites

Bollocks! Bez NINa mozesz pracowac ile tylko chcesz, problem w tym ze skladki nie beda odprowadzane na Twoje "konto". Po prostu na poczatku bedziesz sie poslugiwal tymczasowym NINem, w ktorego czesc wchodzi data Twojego urodzenia ( nie pamietam jak dokladnie sie go tworzy ale mozesz sam go podac pracodawcy). Zeby aplikowac o prace w UK nie potrzebujesz NINu. Natomist jak juz bedziesz na miejscu to dzwonisz do JobCentrePlus( w UK nie istnieje cos takiego jak National Insurance Number Office) odpowiednika naszego Urzedu Pracy, i mowisz ze chcesz aplikowac o NIN. Wtedy oni ustalaja Ci date i godz. interview, zjawiasz sie i uzyskujesz NIN, ktory przychodzi poczta po jakis 2 tyg.

Pzdro

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Bollocks! Bez NINa mozesz pracowac ile tylko chcesz, problem w tym ze skladki nie beda odprowadzane na Twoje "konto". Po prostu na poczatku bedziesz sie poslugiwal tymczasowym NINem, w ktorego czesc wchodzi data Twojego urodzenia ( nie pamietam jak dokladnie sie go tworzy ale mozesz sam go podac pracodawcy). Zeby aplikowac o prace w UK nie potrzebujesz NINu. Natomist jak juz bedziesz na miejscu to dzwonisz do JobCentrePlus( w UK nie istnieje cos takiego jak National Insurance Number Office)  odpowiednika naszego Urzedu Pracy, i mowisz ze chcesz aplikowac o NIN. Wtedy oni ustalaja Ci date i godz. interview, zjawiasz sie i uzyskujesz NIN, ktory przychodzi poczta po jakis 2 tyg.

Pzdro

NIN - National Insurance Number

Job Center Plus masz w każdym większym mieście, jednak nie każdy wyrabia tak owe numerki, ponieważ nie każdy posiada oddział zajmujący się NIN'em. Załatwiałeś coś takiego i nie wiesz gdzie byłeś? Poza tym każdy szanujący się pracodawca wymaga w czasie pracy o postaranie się dla pracownika o tak owy numerek, w przeciwnym razie w razie kontroli płaci karę. Jedni na to patrzą inni nie, wyrobienie jednak dużo nie kosztuje a ma sie święty spokój.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...