Skocz do zawartości

WAT na koniec studiow


Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich

mam takie pytanie, w tym roku koncze studia- licencjat i zastanawiam sie nad wyjazdem do usa na WaT ale opcja przenoszenia pracy licencjackiej na pazdziernik odpada rowniez falszywy papierek o tym ze przekladam obrone na pazdziernik nie wchodzi w rachube.

i pytanie jest takie czy jak jestem na ostatnim sem to w legitymacji mam przybite waznosc do czerwca czy normalnie jak w innych latach do pazdziernika? pytam bo w jednym z biur powiedziano mi ze jesli mam pieczatke w legitymacji ze mam status studenta do pazdziernika to nie musze przedkladac dokumentow o przesunieciu obrony tylko bez problemow powinnam dostac wize. tylko sie zastanawiam czy mi tak nie powiedzieli w biurze tylko dlatego ze nawet jak mi odmowia wizy to oni i tak sobie potraca jakis procent tej kasy ktora wplace na program czy na prawde tak jest ze sie nie beda czepiac.

czy ktos byl w takiej sytuacji i dostal wize lub mu odmowili?

z gory dziekuje za odpowiedzi

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Sprawa wyglada tak, ze moga Cie poprosic o pokazanie papieru z uczelni o przelozeniu obrony, ale rzadko to robia. Czesto zazwyczaj wystarcza legitymacja z pieczatka do pazdziernika, ale ja jak lecialam rok temu bedac na ostatnim roku to w biurze mi powiedzieli, ze musze zalatwic ten papier o przelozeniu obrony i faktycznie czasem prosili o jego pokazanie moich znajomych, ale raczej jest tak, ze nie kaza tego pokazywac. Sprobuj sobie zalatwic ten dokument, to nic trudnego, a obronic sie mozesz przed wylotem, wazne zeby Ci wczesniej taki papierek ktos podpisal.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie trzeba sie bronic przed wylotem bo nie maja mozliwosci w konsulacie sprawdzenia czy ktos sie obroni w czerwcu czy w pazdzierniku, jedyne co jest niby wymagane to zaswiadczenie o przelozeniu terminu obrony, znam wiele osob od ktorych tego nawet nie chcieli w konsulacie, wiec jesli bardzo Ci zalezy na tym wyjezdzie to ja bym ryzykowala, nie takie rzeczy ludzie robia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

z tegoco wiem to teraz sie przepisy zmienily - w listopadzie 2006 i mozna leciec na wat po obronie w czerwcu tylko trzeba przekonac konsula ze sie wroci.

ja nie wiem.. biura to zatajaja ?czy jak? bo ja sie od paru znajomych tego dowedzialam a zero info od agencji. a propo tez mam podobna sytuacje bo jestem na 5 roku ale mam plan sie obronic i tak w pazdzierniku. raz sie zyje, obrona nie zajac a ostatnia mozliwosc wyjazdu do usa... w sumie... czy moze ktos ma podobnie? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wynika ze tak:

http://www.jobster.pl/

"Uwaga studenci ostatniego roku !

Studenci ostatniego roku, którzy ukończą studia przed wyjazdem do USA mogą również brać udział w programie Work and Travel. Studenci Ci będą musieli przedstawić swoje plany na przyszłość, aby przekonać konsula o ich intencjach powrotu do kraju. "

http://www.columbusclub.pl/

2007-01-26 14:03 |

Uwaga! Zmiana przepisów dla studentów na ostatnim roku.

Uwaga! Nastąpiła zmiana w przepisie regulującym udział studentów ostatniego roku w programie Work America. Studenci mogą wyjeżdzać do USA, bez konieczności przekładania obrony pracy na termin powakacyjny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTC 26.01.2007-

otrzymaliśmy informację z Ambasady USA, że w tym sezonie osoby będące na ostatnim roku studiów (zarówno 5-letnich magisterskich, 3-letnich licencjackich oraz 2-letnich policealnych) mogą wziąć udział w programie nawet, jeśli kończą naukę przed wyjazdem do USA (tzn. zdają egzaminy lub "bronią" pracę magisterską/licencjacką). Oznacza to, że nie ma już konieczności przekładania egzaminów, czy też obrony pracy na okres po powrocie z USA.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc ciesze sie bardzo ze potwierdziliscie te informacje, bo myslalam ze mnie kolega wpuszcza w maliny z tymi wyjazdami dla tych ktorzy koncza bez przenoszenia pracy:) ale skoro tak to nie ma co sie wiecej zastanawiac tylko........welcome America :)

tylko ciekawe jak to na prawde wyjdzie w praktyce, jak trzeba bedzie sie nameczyc zeby przekonac konsula ze sie wroci do polski :/ ale miejmy nadzieje ze bedzie dobrze ;)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...