Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Dosta3am maila od pewnej firmy w sprawie zwrotu podatku z USA. Zgodzilam sie na darmowa kalkulacje naleznego podatku. CZy jest mozliwe iz firma ta uzyskala bez mojej wiedzy i zgody papiery W2 od moich pracodawcow (do tej pory nie zostaly mi one przeslane)? jesli tak, co zrobic w zaistnielej sytuacji? nie planuje odzyskiwaa podatku korzystajac z uslug danej firmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dosta3am maila od pewnej firmy w sprawie zwrotu podatku z USA. Zgodzilam sie na darmowa kalkulacje naleznego podatku. CZy jest mozliwe iz firma ta uzyskala bez mojej wiedzy i zgody papiery W2 od moich pracodawcow (do tej pory nie zostaly mi one przeslane)? jesli tak, co zrobic w zaistnielej sytuacji? nie planuje odzyskiwaa podatku korzystajac z uslug danej firmy.

Jesli pracodawca zostal zoorganizowany przez ta firme to czasami tak sie dzieje ze pracodawca wysyla "hurtowo" wszystkie W2 pod jeden adres... inaczej bardzo czesto sie gubia (amerykanie maja problemy z adresami :)). Jezeli nie chcesz korzystac z tej firmy powiedzi im to a oni powinni Ci umozliwic odbior tego dokumentu. Nie moga Cie do niczego zmuszac - reszta zawsze mozesz wystapic o [beeep]likat W2 jakby co.

F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
  • 2 tygodnie później...

Firmy W&T czasem udostepniaja dane firmom rozliczajacym podatki. Na szczescie US Taxback i inne tym podeobne nie sa jedyne na rynku, a ceny maja b.wysokie.

Najtansze jakie znalazlam to BTC ok 120 zl, i Tax Consulting (www.zwrotpodatku.pl)-zaleznie od odzyskiwanej kwoty.

Poza tym warto zwrocic uwage jak dana firma traktuje klienta. Kiedy rozliczalam sie za 1-wszysm razem za pomoca YTP to laska nie wiedziala ile mi zwroca, po jakim czasie, itp. Niestety, myslalam,ze to powazna firma. Dzieki niej mam trudnosci z odzyskaniem zaleglego podatku. Ale chyba poszli po rozum do glowy, bo juz nie oferuja rozliczania podatkow..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...