Skocz do zawartości

Czy Warto Tam Kupowac Ubrania?


diorella

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 21
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Mozesz przywiezc cokolwiek i ilekolwiek z USA i niewazne czy przywozisz to dla siebie czy nie. Na lotnisku masz cos takiego jak kontrola celna, musisz zglosic tam wszystkie rzeczy ktorych suma wartosci przekracza 170 euro (chyba cos kolo tego, moze byc pare euro roznicy bo nie pamietam dokladnie), czyli wszystko co przekracza 170 podlega podatkowi i ewentualnie clu jesli takowe istnieje na dany towar. Podatek wynosi 22%, a clo zalezy od towaru. Nalezy do zglosic podczs wychodzenia przez bramke, jesli sie nie zglosi nic celnicy maja prawo sprawdzic bagaz (robia to wybiorczo) i jesli znajda rzeczy ktore powinny byc zgloszone wczesniej to naliczaja nalezny podatek i ew. clo + kare za probe przemytu. Nie ma tu znaczenia czy ktos wwozi jednego laptopa o wartosci 1000$ czy piec laptopow, wszystko co jest warte wiecej niz 170 euro nalezy zglosic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wra?enie, ?e poprzednicy pytają jak to zrobia, ?eby c3a i podatku nie p3acia :wink: Nie po to tam sie kupuje tanszy sprzet, ?eby nadrobia c3em.

Wydaje mi sie, ?e nie da rady wywie1a wiecej ni? jednej cyfrówki i jednego laptopa. Posiadanie wiecej ni? jednej sztuki bedzie podejrzane.

Gdzieś chyba w innym tutaj temacie by3a rada, ?eby wyrzucaa pude3ka i inne rzeczy, które mogą świadczya o tym, ?e towar by3 zakupiony u nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo prosta wskazówka- z serii tzw. 3opatlogicznych:) zawsze mo?esz obdzielia sprzetem znajomych z którymi wracasz- o ile zaden z nich nie zakupi3 czegoś dla w3asnego u?ytku:)

P.S. Chomik wracajac do tematu: mio italiano e cosi cosi, ma mi sembra una magnifica idea - parlare italiano:)) Stammi bene:)Buonafortuna!:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otoz sprawa wyglada tak ze generalnie nie wolno przywiezc nic co przekracza 170 euro, nie wazne czy to bedzie na uzytek wlasny czy kolegi. Jesli sie cos wywozi, to nalezy to zadeklarowac w odprawie celnej przed wylotem z Polski, jesli pozniej zamierza sie z tym wrocic i nie miec problemow.

Oczywiscie takie sa przepisy a w praktyce oczywiscie moze byc zupelnie inaczej, duzo zalezy od celnika. Znam wielu ludzi ktorzy wracali z USA porzadnie obladowani i zadnego cla nie zaplacili, ale znam tez kilku ktorzy wracali wwozac niewiele i nie w ilosciach hurtowych a placic musieli.

Wszystko zalezy od szczescia.

Pozdrawiam i zycze powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

warto tam kupowac ubrania, akcesoria i kosmetyki - szczegolnie na przecenach lub w sklepach ze starszymi kolekcjami/koncowkami kolekcji itd itp - to o czym pisala reszta przedmowcow.

co do cla - nie martw sie - w polsce naprawde RZADKO celnik prosi o otwarcie walizki. prawie 30 razy lecialem z polski (no i wracalem) samolotem i NIGDY nikt mnie nie prosil na kontrole celna ani sam nigdy nie widzialem zeby kogos proszono. - bywalo ze mialem ze soba 4 walizki i bywalo, ze nie mialem zadnej.

jezeli chodzi o ilosci - wolno przywiezc obojetnie co - byle by bylo 1 - tlumaczysz, ze na wlasny uzytek. nie wazne ile to jest drozsze od 170EUR..... to wie kazdy i mowi kazdy - kto czesto lata (a poza tym sami celnicy tak mowia - znajomi moich rodzicow)....

sam kiedys wiozlem komputer zakupiony w szwajcarii (tzw desktop) i nikt sie nie doczepil - przed wyjazdem rozmawialem o tym z celnikami na lotnisku i sami mowili, ze raczej nikt nie poprosi na kontrole, a nawet jezeli, to nie ma problemu, bo to jest jeden komputer i powiedzieli zeby mowic ze to na wlasny uzytek....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...