Skocz do zawartości

Obawy dot. wyjazdu...


Rekomendowane odpowiedzi

Zapisałem sie po raz pierwszy na W&T. Zastanawiam sie czy dobrze zrobiłem, czy choćby koszty się pozwracają.

Brałem udział w Targach 24.01. Wybrałem HMS Host w Delaware jak sobie tak z grubsza obliczyłem to nie bardzo to widze. Dlaczego???

7,5$/h * 35h/week * 14week = 36575 $

3675$-1400$ (mieszkanie) = 2275 $ + 200$ (bonu) = 2475$

Koszty wyjazdu (z przelotem) w granicach 5500-6000 PLN

Wychodzi z tego, że musze znaleźć jakaś dodatkową robote aby cokolwiek przywieść do Ojczyzny :? I z tym wiążą sie moje pytania...

Ktoś z was był w Newark (tam bede robić)?

Jak z nadgodzinami w HMS'ie? czy są i jak dużo?

Możecie opisac konkretnie co sie robi w tych Fast Foodach?

Czy w okolicy są szanse na znalezienie 2 pracy?

Jak wspomniałem jade na worka pierwszy raz więc nie mam wielkich oczekiwań i dobrze będzie jak sie zwróci i coś zobacze podczas pobytu.

Z góry dzięki za konkretne i rzetelne rady :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W znalezieniu drugiej pracy nie powinieneś mieć problemu ale z doświadczenia wiem, że lepiej jest poszukać sobie nadgodzin, porozmawiać ze swoimi przełożonymi i pracować więcej czasu w swojej jednej pracy niż latać do drugiej... chyba, ze ta druga będzie lepiej płatna... ze statystyk wynika, że studenci na W&T pracują średnio ok 60-70h w tygodniu... zobaczysz, ze jesli przepracujesz te 40h w tygodniu to w późniejszym okresie będziesz sie przez resztę czasu nudził więc skoro można to trzeba wykorzystać ten czas na prace... zawsze lepiej zarabiać kase. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chce cie martwic, ale mysle ze powinienes byc przygotowany na to, ze od tej stawki 7,5$ bedziesz jeszcze placil podatki, wiec twoje wyliczenia moga sie nie sprawdzic. ja w zeszlym roku mialem stawke 7$, ale na reke dostawalem okolo 6$, bo podatki wynosily 10-15% (w zaleznosci od wysokosci zarobionej kwoty). nie wiem jak to wyglada w innych stanach, tak bylo w virgini.

twoje obawy co do oplacalnosci tego interesu sa niestety sluszne. staraj sie o nadgodziny w swojej pracy, bo o druga prace wcale nie musi byc tak prosto jak niektorzy forumowicze twierdza. jak sie jedzie pierwszy raz, to nie tak latwo sie dobrze zakrecic, poza tym musisz czekac na otrzymanie numeru ssn, a bez tego raczej trudno znalezc prace. mimo to uwazam, ze warto jechac i zobaczyc samemu jak to wyglada, a za drugim razem bedzie juz prosciej. zycze powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem do jakie podatki sa w twoim stanie, ja za 1szym razem tez tak zle kalkulowalem (mlody czlowiek, naiwny;), okazalo sie ze z 7$/h robi sie 5.55$ i lipa straszna. 3ba zapychac ile wlezie (czasem po 15h/dobe w kuchni w upal, damn)

Jak zmiescisz caly wyjazd w 5500zl to dobry jestes albo z taniego biura lecisz. Koszty sa jednak troszke wieksze, wiem z 2 krotnego doswiadczenia. Licz ze pieniadze musisz wziazc ze soba na rozne wypadki i przezyc 3ba do 1szej wyplaty.

Aha co do swiadomosci o kosztach w&t - moja kumpela chodzila po paru spotkaniach i w koncu spytala mnie o rade i jak naprawde wygladaja koszty - jak sie dowiedziala ze musi miec te 6 tysiecy ta zwatpila, bo w zadnym biurze tego wprost nie powiedzieli.

ps. zauwazylem ze jestes z krk, z jakiego biura lecisz?

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nom... korzystam z biura Almatur w Krakowie.

Koszty... powienienem zmieścić sie w 6000 PLN nie licząc kieszonkowego.

Zaletą roboty w HMS'ie jest fakt, że na jedzienie może mniej wydam, dowóz do miejsca pracy jest chyba zagwarantowany. Żeby tylko jeszcze były nadgodziny to byłoby super, nawet w gorszych warunkach na kuchni (zawsze to lepsze niż siedzenie przed TV) Jednak np. mieszkanie juz takie tanie nie jest a spać w noramlnych warunkach trzeba. No i chyba do tego Newark'a dużo osób sie nie wybiera, co pocieszające nie jest :D

Tak wszytsko to analizuje jak to przystało na debiutanta WaT :D Jakbyście mieli rady na co trzeba szczególnie zwrócić uwage, albo w ogóle uważać, to byłbym wdzięczny. Nie, że sie boję :) ale zawsze lepiej wcześniej wiedzieć o ewentualnych niespodziankach.

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lecialem z tego almaturu 3 lata temu tez mnie 6tys wyszlo przy czym to byl inny dolar, poza tym ze robili cyrk z zakupem wlasnego biletu i duzymi oplatami to ok. Jakbym znow bral almatur to tylko do roboty papierkowej a samemu bilet i oferte pracy bo u nich sa kiepsko platne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...