Skocz do zawartości

Karta ISIC - potrzebna? przydatna?


Rekomendowane odpowiedzi

gdy wyrabiałem sobie karte ISIC, to kobieta nalegała aby zawsze przy sobie, oprócz karty mieć polisę..

mało poręczny papier ale lepsze to niż nic.

W sumie nie wiem co ma ta karta wspólna z polisą, bo na karcie nawet nie jest wspomniane o jakiejkolwiek polisie, ani jej numerze, po prostu, karta służy do uzyskiwania zniżek, a polisa jest ubezpieczeniem, ale funkcjonują one oddzielnie.

Ja wyrobiłem sobie ze względu na Amtrak -15% , 10% na Dirt Cheap Car Rental w San Diego.. i zniżka do LEGOLANDU (a co?! :)) na nic więcej nie oczekuję, i tak karta mi się zwróci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

No ja własnie sie zastanawiam na ISIC na USA za 150zl na wyjazd na WAT. W razie jakiegos wypadku to mysle ze moze sie przydac.

Mieliscie jakies doswiadczenia z "wykorzystaniem" tej karty (nie mowie o znizkach i innych takich)??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wiadomo kazdy WAT-owicz ma ubezpieczenie w cenie programu, ale ile ono jest warte to tak naprawde niewiadomo, i jakie mozna dostac z niego odszkodowania w razie jakiegos wypadku.

Mnie chodziło o ubezpieczenie dodatkowe w postaci karty ISIC na USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc wszystkim!

w sumie raz byla taka akcja ze przyjaciolka wyladowala w szpitalu z podejrzeniem zapalenia wyrostka i kobieta w szpitalu pytala o ubezpieczenie, a ze my bylysmy wtedy na opcji full service to nie dostalysmy polisy (nie wiem czy niedopatrzenie biura czy jak) wiedzialysmy ze jestesmy ubezpieczone ale zadnego potwierdzenia na to nie mialysmy. wiec dalysmy ISIC i ewentualnie tel do InterExchange ze oni sa za nas odpowiedzialni, ale ISIC wystarczyl.

skoro mamy ubezpieczenie (to ktore biuro nam oferuje) to po co jeszcze ISIC- strata pieniedzy.

polisa ta obowiazuje przez caly twoj pobyt w usa, nawet po skonczeniu pracy.

jesli chodzi o wartosc ubezpieczenia- podam Ci wartosci jakie ja mialam na ubezpieczeniu w roku 2006:

SCHEDULE OF BENEFITS:

Accident or sickness medical ($40 co-pay per visit)- $75.000 (per incident)

Accidental Death & Dismemberment- $10.000

Emergency Medical Evacuation- $30.000

Repatriation of Remains- $ 7.500

Mental & Nervous Disorder or rest cures- $ 1.500

Emergency Dental per tooth maximum- $ 75

dla porownania ISIC:

za granicą:

koszty leczenia szpitalnego- 250 000zl

koszty leczenia stomatologicznego- 100 euro

całkowite trwałe inwalidztwo- 20 000zl

śmierć spowodowana nieszczesliwym wypadkiem- 10 000 zl

koszty transoprtu- do 250 00zl

koszty ratownictwa i poszukiwania- 5 000 euro

(sumy pogly ulec nieco zmianie bo sa to dane sprzed roku)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bezuzyteczny kawalek plastiku,

zadnych znizek nie mialem, legitymowac sie tym nie da, a jak raz byla potrzeba to ani almatur ani hot line angielski nie pomogl

dobrze ze jestescie objeci obowiazkowym ubezpieczeniem w cenie programu bo koszty zwiazane z wizyta u lekarza w usa sa nieziemskie :lol:

reasumujac isic = zmarnowane pieniadze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...