Skocz do zawartości

PCT - prośba o porade


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam troche pytań, niejasności i problemów z wyjazdem do USA na program PCT. Może ktoś z was miał podobną sytuacje i pomoze mi odpowiedziec na niektore pytania. A wiec do rzeczy. Skonczylem studia ekonomia i finanse pare lat temu, w USA bylem 5 krotnie (na wizach turystycznych i raz na studenckiej). Za kazdym razem wracalem duzo przed czasem. Teraz chcialem jechac na praktyki do USA na jak najdluzszy okres. Znalazlem sobie pracodawce ale pojawily sie pewne problemy. Firma do ktorej chce jechac jest mala ( za mala???). Pracuje tam 7 czasem 8 osob. Ponoc wymog jest by firma ktora chce zatrudnic praktykanta powinna posiadac 90% zwyklych pracownikow (nie praktykantow). Przy siedmiu osobach gdy wchodzi jeden praktykant procent ten jest wyzszy. Z drugiej strony slyszalem ze niektorym udawalo sie wyjechac do malych firm na PCT. Moze komus z Was sie to udalo??

Chcialbym takze sie dowiedziec jak sie ma sprawa tego co wpiszemy w formularze. Czy jest to dokladnie sprawdzane, czy mozna troche pofantazjowac i wpisac rzeczy nie koniecznie zgodne z prawda. W firmie do ktorej chce wyjechac pracuje moj brat, ktory to ma duzy wplyw na to co bedzie w formularzach wpisane.

Ponadto chcialbym sie dowiedziec jakie biura polecacie i jaka organizacje amerykanska by wyjechac na ten program ( bo slyszalem o 2 i wiem ze sie roznia cenami, ale nie wiem jak jest z czasem realizacji i skutecznoscia).

Jesli ktos mial podobna sytuacje to czekam na jakies porady i wskazowki. Bede bardzo wdzieczny.

pzdr.

k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...