Skocz do zawartości

Potrzebne informacje o zachodnim wybrze?u


Rekomendowane odpowiedzi

wybieram sie do stanow na te wakacje ale nie wiem jeszcze gdzie dokladnie. czy macie moze jakies pojecie jak jest na zachodnim wubrzezu stanow zjednoczonych?? czy mieszkanie jest tam drozsze niz w innych rejonach usa?? a moze macie jakies propzycje gdzie by tu najlepiej pojechac.

dzieki za info pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

ja sie wypowiem jako turysta, bo na W&T nigdy nie bylem. porownujac NY i CA: kalifornia jest duuuuzo drozsza - tzn codzienne potrzeby typu zywnosc, napoje, punkty gastronomiczne itd itp no i podstawa - w wiekszosci miejsc w CA, bez samochodu ani rusz - szczegolnie na poludniu CA. w miejscach typu San Francisco, San Jose, Santa, Cruz, Monterey da sie zyc bez samochodu - chociaz jest to bardzo niewygodne, ale da sie. pensje w CA tez sa duzo wieksze - ale z opinii paru moich znajomych wynika, ze studentow W&T traktuja mniej wiecej na rowni pod wzgledem p3ac ze wschodnim wybrzezem- niektorzy pracodawcy w CA maja specjalne stawki (nizsze) dla W&T (np BeachBoardwalk w Santa Cruz). co do wynajmu nieruchomosci - ceny sa bardzo wysokie w CA. Ale pomimo to, jakbym jechal na W&T, staralbym sie moc wyjechac na zachodnie wybrzeze a nie na wschodnie - ze wzgledu na walory turystyczne, ale przede wszystkim - mentalnosc ludzi tam mieszkajacych. z wakacji w NYC mam mieszane wspomnienia - w wielu miejscach ludzie odnosza sie do siebie jak sprzedawczyni Spo3em'u do klienta (od ulicy po niektore sklepy i obsluge w hotelach)- czego nie mozna powiedziec o kalifornii - zawsze wszyscy bardzo mili i usmiechnieci - nawet jak sie kogos przypadkowo nadepnie czy szturchnie - to on cie tez przeprosi (nie wiem za co ;-) ).... wiec jezeli ktos sie zastanawia - east czy west coast - ja polecam west coast... :-)

to tylko moje zdanie na ten temat - niech sie inni tez wypowiedza... ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...