Skocz do zawartości

Wyjazd do Anglii


kilwen

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam w tym roku mature i tym samym kończe Liceum. Chciałbym wyjechać na wakacje do Anglii, żeby zarobić. Nie wiem jednak jak mam sobie zorganizować wyjazd, od czego zacząć, ile potrzeba kasy na start itp.

Proszę o jakąś pomocną dłoń w tym kierunku :wink:

Pozdrawiam !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no chcę jechać sam na własną ręke. Nikogo znajomego nie mam w Anglii także to nie będzie łatwe. Jakie jeszcze szczegóły byś chciał ??

Co do pracy to przeglądałem sobie jakieś oferty, ale nic konkretnego. Też nie wiem jak najlepiej sobie załatwić pracę, żeby była ona pewna i się nie okazało na miejscu, że jest jakiś problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to widzę, że rzucasz się od razu na głęboką wodę :)

Wydaję mi się, że bardzo trudno znaleźć pracę będąc w Polsce, jednakże życzę powodzenia i trzymam kciuki.

Jeśli chodzi o ceny, to akurat tam gdzie ja byłam (West Sussex), to wynajem pokoju kosztował ok.50 funtów tygodniowo.

Na jedzenie to oszczędzając, kupując najtańsze prodkty, wydasz ok.15 funtów.

Zaraz po przyjeździe i rozpoczęciu pracy należy złożyć wniosek o przyznanie angielskiego NIPu do Home Office. Otrzymasz od pracodawcy odpowiedni wniosek, do którego dołączysz dokumenty + opłatę za wydanie (chyba ok. 75 funtów jak dobrze pamiętam). Dzięki temu będziesz mógł potem ubiegać się o zwrot podatku.

Warto mieć też angielski numer komórkowy. Starter kupisz w każdym sklepie (nawet spożywczym), na którego fasadzie zobaczysz znaczek przedstawiający komórkę i zazwyczaj napis top-up (to oznacza właśnie doładowanie). Z tego co się orientuję to najtańsze połączenia do Polski miała jeszcze w te wakacje sieć o2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No napewno nie jest łatwo znaleźć prace będąc tu w Polsce. Jednak nie chiałbym też lecieć do Anglii w ciemno, bo nie mam pewności czy napewno znajdę prace. Nie chce żeby się okazało, że będe musiał po tygodniu wracać i być jeszcze stratnym. Chyba, że nie ma trudności ze znalezieniem pracy. Łatwo coś znaleźć ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to zależy czego szukasz, jeśli coś konkretnego to raczej tydzień to za mało, a co do kosztów to w londynie musisz liczyć minimum pokojik za 100 funtów za tydzień, kup se gazete polish express, tam znajdziesz oferty "na dzieńdobry", a potem se znajdziesz lepsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GAZDA i se co jeszcze ?? hehe

Idz do JObcentre tam sprawdzisz oferty i zadzwonisz za free , mozesz nawet to robic juz w polsce bo to samo sprawdzisz na necie ,

Pozatym mozesz z POlski jechac przez agencje jakas , zeby nie bylo w ciemno a jak jedziesz juz w ciemno to idz tez do agencji bo oni zawsze maja duzo ofert pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...