Skocz do zawartości

Jak wyjechac na W&T juz w maju i zaliczyc sesje?


Rekomendowane odpowiedzi

Hej

Zastanawiam sie jak Wy to robicie, ze jedziecie do USA juz nawet na poczatku maja i wracacie w pazdzierniku. Czy zaliczacie sesje przed wyjazdem, czy dopiero po powrocie? Ja w tamtym roku lecialam 18 czerwca i mialam straszne problemy, zeby moc zdawac egzaminy nawet o 1 dzien wczesniej. Czy jest w regulaminie studiów jakas mowa o prawie studenta do wczesniejszego przystapienia do sesji, i czy trzeba pisac jakies podanie o to i do kogo? Z gory dzieki za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy jest cos w regulaminie na ten temat nie zaglebialam sie w ta kwestie az tak bardzo, jedyne co robie to pisze podanie do pani dziekan i w przypadku mojej uczelni nawet nie musze czekac na odpowiedz bo wiadomo jaka bedzie odpowiedz, u mnie do tego typu wyjazdow wladze uczelni podchodza pozytywnie i albo moge zdawac przed wyjazdem lub po powrocie, no ale podejscie kazdego wykaldowcy to juz inna sprawa i musze przyznac ze w zeszlym roku cala sesja przelozylam na powrot i mialam taka sytuacje ze pewna pani prof powiedziala nam (bylo nas dosyc sporo) zebysmy sobie nie mysleli ze tak latwo zdamy skoro raczylismy poprzekladac egzaminy z powodu wyjazdu za granice ... no i tak bylo hehe w tym roku jade juz 3 maja i od niektorych wykladowcow mam obietnice ze bede mogla co niektore egzaminy zdac juz pod koniec kwietnia...natomiast niektorzy znajomi z innych uczelni nie maja mozliwosc niczego przekladac wiec wnioskuje ze to zaleczy tylko i wylacznie od uczelni.

-----------------------------

3 maj 2007 ---> California 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, u mnie tak samo uczelnia nie robi żadnych problemów, aby student mógł wcześniej zakończyć semestr :) I jeszcze lepiej- wykładowcy zgadzają się na to aby zdawac tylko z tego materiału, który był wykładany do momentu mojego przyspieszonego egzaminu. Czyli przedmiot konczy sie powiedzmy w czerwcu, ja chce wyjechac w maju i zdje tylko z materialu, który był do maja przerobiony :P:D;) Moja uczelnia jest wprost genialna!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja rowniez nie mialam zadnych problemow z przekladaniem egz. to wszystko zalezy od uczelni i od wykladowcow. moja kolezanka pisala podanie do dziekana i on wyrazil zgode na wczesniejsza sesje ale wykladowcom sie to nie podobalo i pomimo zgody dziekana robili jej duze problemy z zaliczeniem:/

nie ma reguly. po prostu musisz chodzic za wykladowcami az do skutku. nawet nie musisz zglaszac do dziekana o wczesniejsza sesje jesli uda sie dogadac bezposrednio z wykladowcami.

tylko troche wytrwalosci i samozaparcia trzeba :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko zależy od uczelni i od wykładowców,

krótka informacja dla wykładowcy, że leci się do stanów z końcem maja i wraca w październiku w zupełności mi wystarczała, nikt nie robił problemów, a dziekanat nie wszystko musi zawsze wiedzeć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie powinieniem mieć problemów bo mam Indywidualną organizację studiów - dlatego letnią zacznę już zdawać w kwietniu :)

co od problemów: niektórzy wykładowcy je robią (np dr od rachunkowości chciała by jej każdy pokazywał bilet na wylot i na powrót a dla tych co do stanów: w dniu egzaminu mieli, oprócz indeksu, przynieść zaświadczenie z firmy wysyłającej że rzeczywiście ta osoba leci.. dziwne)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może podacie na jakich jesteście uczelniach. Myślę, że w niektórych wypadkach ułatwiłoby to sprawę.

A co ci to da? Z tego co się orientuje to postrzeganie wyjazdów typu W&T różni się nawet odnośnie samych wydziałów na danej uczelni, od decyzji dziekana itd - jeśli on wie i zezwolił na przeniesienie sesji na październik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...