Skocz do zawartości

Kupno auta w USA


krzysiek606

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich. planuje zrobićsobie wycieczke objazdową autem po USA (ok 4 tyg)

Wiem że temat kupna auta byl poruszany kilkakrotnie na forum ale interesują mnie pewne szczegóły.

Ile czasu powinienem sobie zarezerwować na zalatwienie wszelkich formalnosci związanych z kupnem i sprzedażą auta w USA?

Czy naprawde paszport i polskie prawo jazdy wystarczą żeby prosto z samolotu udać sie na poszukiwania auta?

dzieki za opdowiedz

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czasu potrzebujesz tylko na szukanie ciekawej oferty, pózniej zakup i rejestracja, mozesz prosto z samlotu kupic auto, jak kupujesz w komisie to odrazu dają blachy jak kupujesz od osoby prywatnej to jezdzisz bez blach do zarejestrowania (chyba tylk opare dni masz prawo jezdzic bez blach an tymczasowych numerach papierowych z tym ze polacy potrafia przez całe lato na tym jezdzic :) ) z rejestracja nie ma problemu przynajmniej ja i znajomi nie mieli... (stan wisconsin) rejestracja ok $100 i ubepiecznie (w wisconsin nieobowiązkowe) ok. $230 za 4 miesiace, radze wykupic. ze sprzedażą to roznie bywa zalezy za ile....w komisie przyjmną samochód ale pieniądze wypłącą jak go sprzedadzą... najlepiej to nalepić na szybę nalepkę ze na sprzedaz i zawsze ktos się zainteresuje.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalezy od stanu. Ale jezeli masz kase to kupno, rejestracje i ubezpieczenie mozesz zalatwic w 2-3 godziny. Nie polecam jezdzic bez blach, bo to tylko extra powod bycia zatrzymanym przez policje. Co do ubezpieczenia, mimo ze sa stany ktore nie wymagaja ubezpieczenia (np New Hampshire) to nie radze jezdzic bez niego. Zreszta jak wjedziesz do sasiedniego stanu musisz posiadac ubezpieczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam;

Sprobuj nawiazac kontakt z kilkoma agencjami wynajmu. Zapytaj sie o cene na 4 tygodnie, mysle, ze mozesz dostac discount.

Potem sobie wszystko przekalkuluj. Moze sie okazac, ze na 4 tygodnie nie oplaca sie kupowac. Najwazniejsza jest cena ubezpieczenia, nie ryzykuj

jezdzenia bez .

Nie wiem dokad sie wybierasz, ale na przyklad w Californii, przylapanie na jezdzeniu bez ubezpieczenia, bedzie Cie bardzo duzo kosztowalo.

Strach myslec, nawet o najmniejszym zadrapaniu innego samochodu.

Oczywiscie mozna kupic i ubezpieczyc, ale to wlasnie koszt, ktory musisz

porownac z kosztem wynajmu i ubezpieczeniem przez agencje.

Pozatem pamietaj, ze gdy bedziesz sie staral kupic jak najszybciej i jak najtaniej, to mozesz kupic "lemon" i wakacje z glowy .

Radzilabym tez, zapytac sie o to na US czesci forum lonelyplanet.com

e

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...