Skocz do zawartości

Internship- jeszcze kilka pytań


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie, przeczytałam chyba całe forum, ale z góry przepraszam, jeśli jednak powtórzę pytania. Bardzo chciałabym wybrać się na internshipa, nie wiem tylko za bardzo, od czego zacząć.. Czy najpierw skontaktować się z organizacją sponsorującą, czy też szukać pracodawcy? I jak ma mniej więcej wyglądać taki mail do firmy? Czy oprócz próby przekonania ich do siebie powinnam też zamieścić tam informacje o ich obowiązku napisania mi planu pracy i innych warunkach tych praktyk, czy tez zajmuje się tym mój sponsor? Acha, a ponieważ bardzo zależy mi na tym wyjeździe, a nie jestem pewna, czy uda mi się coś znaleźć, bo cała ta procedura wydaje się bardzo skomplikowana, to czy mogę się w międzyczasie ubiegać o wizę turystyczną, tak na wszelki wypadek? Czy też jedno wyklucza drugie?

Z góry dziękuję za odpowiedzi i gratuluję forum- cenne źródło informacji:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie, przeczytałam chyba całe forum, ale z góry przepraszam, jeśli jednak powtórzę pytania. Bardzo chciałabym wybrać się na internshipa, nie wiem tylko za bardzo, od czego zacząć.. Czy najpierw skontaktować się z organizacją sponsorującą, czy też szukać pracodawcy?

- Wiele organizacji ma baze procodawcow do ktorych cie moga wyslac - lepiej najpierw ich pomeczyc. Popatrz na strony CHI (Cultural Homestay International), Intrax Career Training, ICEO.

I jak ma mniej więcej wyglądać taki mail do firmy? Czy oprócz próby przekonania ich do siebie powinnam też zamieścić tam informacje o ich obowiązku napisania mi planu pracy i innych warunkach tych praktyk, czy tez zajmuje się tym mój sponsor?

Musisz po prostu dostac tam prace. Wiec najlepiej zaaplikuj normalnie tak jak chca - CV, list motywacyjny itp. A co dodstkowego od pracodawcy potrzebujesz powie ci oraganizacja z kotra bedziesz wyjezdzac.

Acha, a ponieważ bardzo zależy mi na tym wyjeździe, a nie jestem pewna, czy uda mi się coś znaleźć, bo cała ta procedura wydaje się bardzo skomplikowana, to czy mogę się w międzyczasie ubiegać o wizę turystyczną, tak na wszelki wypadek? Czy też jedno wyklucza drugie?

Wydaje mi sie ze nie, ale konsul moze nabrac podejrzen ze chcesz pracowac nielegalnie jak bedziesz sie ubbiegac jednoczesnie o taka i o taka wize

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw szukaj pracodawcy, który cię zechce zaprosić i zatrudnić na praktykę... wpływ na to ma dużo czynników: twoje doświadczenie, znajomość języka, kierunek studiów itd.

Oto lista amerykańskich pracodawców, którzy z miłą chęcią przyjmą cię na praktykę - to sprawdzeni pracodawcy, czasami ogromne znane resorty. Jest z czego wybierać ponieważ firmy znajdują sie w różnych stanach. Mieli oni już wielu praktykantów i wiedzą jak wygląda taka procedura...

Wszyscy oni sa dobrze znani największym organizacjom sponsorującym programy wyjazdowe studentów spoza USA a co za tym idzie nie ma większych problemów z training planami i host company contract'ami

http://www.internships-usa.com/resort02/resort061.htm

Powodzenia 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Szela  :)  

A jeszcze przypomniało mi się pytanie, w sumie ważne, a zupełnie wcześniej o tym nie pomyślałam... Czy potrzebuję jakiegoś certyfikatu językowego? Czy to jest wymagane?

Szeli... nie Szela :)

Certyfikatu nie musisz mieć żadnego ale poprostu musisz umieć język. Praktyka to nie Work & Travel... twoja znajomość jezyka będzie sprawdzona w rozmowie z pracodawcą bo w końcu do niej dojdzie oraz z organizacją sponsorującą w USA. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...