Skocz do zawartości

dam rade?: W&T na wakacje + zmiana statusu i praca przez


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

otoz moj plan jest taki - na wakacje juz 3ci raz lece na program W&T, z ta roznica ze tym razem po wakacjach bede mial urlop dziekanski i planuje zostac na jeden rok w Stanach. Cel to oczywiscie praca, konkretnie jakas dobra praktyka.

Niestety jak wiadomo wiza J-1 to tylko 5miesiecy legalnego pobytu. Czy ktos wie jak najlepiej przedluzyc sobie pobyt o brakujacy rok? Czy latwo jest zmienic status wizy, i na jaka najlepiej, czy dam rade to sam zlalatwic bez korzystania z prawnika? Bede wdzieczny za wszelka pomoc.

Dodam jeszcze ze pracodawce mam zamiar znalesc dopiero na miejscu i nie bedzie to moj pracodawca od W&T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

otoz moj plan jest taki - na wakacje juz 3ci raz lece na program W&T, z ta roznica ze tym razem po wakacjach bede mial urlop dziekanski i planuje zostac na jeden rok w Stanach. Cel to oczywiscie praca, konkretnie jakas dobra praktyka.  

Niestety jak wiadomo wiza J-1 to tylko 5miesiecy legalnego pobytu. Czy ktos wie jak najlepiej przedluzyc sobie pobyt o brakujacy rok? Czy latwo jest zmienic status wizy, i na jaka najlepiej, czy dam rade to sam zlalatwic bez korzystania z prawnika? Bede wdzieczny za wszelka pomoc.

Dodam jeszcze ze pracodawce mam zamiar znalesc dopiero na miejscu i nie bedzie to moj pracodawca od W&T.

czasem najprostsza odpowedz moze okazac sie najlepsza

wiesz - zawsze mozna sie hajtnac ;) :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos wie jak najlepiej przedluzyc sobie pobyt o brakujacy rok? Czy latwo jest zmienic status wizy, i na jaka najlepiej, czy dam rade to sam zlalatwic bez korzystania z prawnika?

w zeszle wakacje sam sie zastanawialem nad przedluzeniem pobytu w usa i probowalem znalezc jakies informacje na temat mozliwosci legalnego pobytu. no i coz... z tego co sie dowiedzialem, to nie ma zadnej mozliwosci przedluzenia wizy j-1 ani zmiany jej na inna. po prostu musisz wrocic po 5 miesiacach i nic nie wykombinujesz. no chyba ze jakies lewe sluby jak ktos wyzej zasugerowal, ale chyba nie o taki sposob ci chodzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie wiesz jak to jest z tymi programami typu intership? ja dokladnie sie nie orientuje czy to trezba byc absolwentem czy mozna w trakcie studiow jeszcze je robic...ale moglbys to wlasnie sprawdzic..moze ten temat byc poruszany - popatrz w wyszukiwarce, tu jest tyle roznych tematow forum ze powinno cos byc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie cos slyszalem o tym sposobie przedluzenia pobytu, choc nie wiem jak to wyglada w praktyce.

A co do twojej powyzszej wypowiedzi, naucz sie pierw czytac dokladnie posty, zanim znowu cos napiszesz. Pisalem wyraznie ze chce zostac na JEDEN rok! Po roku wracam-robolem zostac nie zamierzam wiec lepiej uwazaj bo moze sie zdazyc ze to ja bede Twoim szefem! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozesz spokojne starac się o wize studencką, musisz sie tylko zapisać na studia lub na jakis kurs językowy, mój kumpel już siedzi 3 lata na studenckiej (zostal po campie), był teraz za 2 tyg. w polsce, nie narzeka przynajmniej na kase, co do zostania "robolem" to nie kazdy nim zoastaje, kwestia zaradnosci, znam kilka osób które w stanach nie pracują fizycznie (chociaż nie uwarzam tego za ujmę)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma zadnego problemu z ze zmiana statusu na wyjezdzie na wize J-1, trzeba dobrze wypelnic papierki, zalatwic sobie przyjecie do podrzednej szkoly i udokumentowac kase na nauke.

Kazdego roku w USA w ten sposob zostaje masa studentow, glownie ze wschodu.

Jesli, ktos potrzebuje pomocy w wypelnieniu papierkow, dam namiary na znajomego, ktory sie tym zajmuje, bierze za pomoc chyba $30 ale nie wiecej jak $50. Oczywiscie mozna wypelnic sobie te papiery samemu, sa podobno dokladnie informacje na stronie departamentu USA (nie szukalem).

Pozdrawiam i powodzenia wszystkich przyszlym studentom :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...