Skocz do zawartości

Studia W Chicago - Proszę O Pomoc


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 50
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

a i jeszcze jedno czy ta wize moze dostac kazdy czy sa pewne limity lub jakies ograniczenia? czy na tej wizie mozna mieszkac gdzie sie chce czyli wynajmowac pokoj lub dom jakis czy tylko w akademiku? i czy mozna jakos pracowac by dorobic troche na studia lub na cos innego. Mam rodzine w Chicago to nie powinno byc zle. I czy to po liceum mozna juz sie ubiegac o wize?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a i jeszcze jedno czy ta wize moze dostac kazdy czy sa pewne limity lub jakies ograniczenia? czy na tej wizie mozna mieszkac gdzie sie chce czyli wynajmowac pokoj lub dom jakis czy tylko w akademiku? i czy mozna jakos pracowac by dorobic troche na studia lub na cos innego. Mam rodzine w Chicago to nie powinno byc zle. I czy to po liceum mozna juz sie ubiegac o wize?

tyle co wiem:

o wizę studencką (F1) ubiegasz się w chwili kiedy już jesteś PRZYJĘTY na studia. uczelnia daje Ci taki papierek (I-20) i z tym idziesz do konsula po wize. uczelnia oszacuje Ci koszty nauki za 1 rok (uwzględniając opłaty i koszty utrzymania) i musisz wykazać, że masz taką kasę (albo Twój sponsor) - może być w postaci stypendiów.

ja osobiście mam F1 i mieszkam daleko od uczelni więc tu raczej nie ma żadnych uregulowań prawnych. możesz na F1 pracować w wymiarze 20h tygodniowo ale tylko na campusie (tutaj poprawcie mnie bo nie jestem pewna, czy już można tak na 1 roku).

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ty w Chicago mieszkasz? a to o ten papierek to najlepiej jechac na wize turystyczna i zalatwic sobie szkole i potem przejsc na wize studencka?

w chicago. ja zmieniałam status z turystycznej na studencki i było naprawdę ciężko - 6 miesięcy. podobno coraz więcej odrzucają. wszystko zależy od szkoły do której chcesz iść. mi prawnik mówił, że po tym jak się dostałam na studia (o tyle musiałam tu być, bo na mój kierunek było interview a przez tel z moim ang bankowo bym nie dała rady:) ) powinnam była wrócić do Pl po wizę.

musisz pamiętać, że jak zmieniasz status jak ja, to jesteś tu praktycznie udupiony, bo jeśli wyjedziesz poza granice USA twoja wiza traci ważność i trzeba do konsulatu w Pl - wszystko od nowa!

jeśli masz zamiar wjechać tu na turystycznej i w tym czasie jak tu będziesz aplikować do jakiejś szkoły to wiem, że na lotnisku mogą ci wbić że jesteś prospective student i wtedy jak będziesz się starał o wizę konsul nie zarzuci Ci, że kłamałeś co do swoich intencji jadąc tu na turystycznej. ale nie wiem dokładnie jak to na lotnisku wygląda i czy jest ryzyko, że cię cofną.

a tak btw to wiele osób dostaje się na studia będąc w Pl więc to chyba nic takiego strasznego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...