Skocz do zawartości

Druga praca


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!!

Mam nadzieje ze w dobrym miejscu zalozylem ten temat:P

Problem wyglada tak: jade w tym roku pierwszy raz do USA... jak pewnie wiekszosc z Was chcialbym znalezc sobie 2 prace... i w zwiazku z tym mam pytanie:

jako ze jade tam po raz pierwszy musze starac sie o SSN... wiec kiedy mam zaczac szukac 2 pracy??? dopiero jak go dostane???

wtedy moze byc juz na to za pozno...

moze jakies rady odnosnie tego jak szukac i jak sie wogole do tego zabrac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazwyczaj pracodawca wymaga, aby osoba starajaca sie o prace miala juz wyrobiony SSN (jest on potrzebny do wystawienia wypłaty czyli paychecku), zwykle dostaje sie go po 2-3 tygodniach od wizyty w urzedzie gdzie aplikuje sie o SSN wiec na znalezienie drugiej pracy bedziesz miec czas. A co do sposobu szukania drugiej pracy, to ja przede wszystkim szukałam dodatkowej po prostu pytajac w roznych miejscach (restauracjach i hotelach i zostawialam CV). Zawsze warto miec ze soba CV i podany telefon w miejscu w ktorym bedziesz mieszkac, tak aby mogli sie z Toba skontaktowac. Czasami tez prace mozna dostac w tym samym miejscu, (jesli np. pracujesz w duzym hotelu z resatauracja) tyle ze w innym departamencie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

Mam nadzieje ze w dobrym miejscu zalozylem ten temat:P

Problem wyglada tak: jade w tym roku pierwszy raz do USA... jak pewnie wiekszosc z Was chcialbym znalezc sobie 2 prace... i w zwiazku z tym mam pytanie:

jako ze jade tam po raz pierwszy musze starac sie o SSN... wiec kiedy mam zaczac szukac 2 pracy??? dopiero jak go dostane???

wtedy moze byc juz na to za pozno...  

moze jakies rady odnosnie tego jak szukac i jak sie wogole do tego zabrac...

Czasami znajduja sie pracodawcy zatrudniajacy bez SSN, zalezy jaka miescina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mateo - w miejscu do ktorego jedziesz pracodawcy chetnie korzystaja z pracy studentow z Europy :wink: i sa tez swiadomi koniecznosci oczekiwania na SSN - zatrudniaja jednak na podstawie dokumentu-zaswiadczenia, ktory otrzymujesz w trakcje aplikowania o SSN. Niektorzy jednak wstrzymuja pierwsza wyplate az do momentu dostarczenia im wlasciwego SSN. Stad tez drugiej pracy szukalbym od razu - tym bardziej ze przyjezdzasz okolo 15 czerwca. Nie bedzie to takie trudne bo twoje miejsce pracy sasiaduje z innymi - odsylam do mapki z innego tematu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Druga praca :shock: ?! Herezja!!! Czy ty nie wiesz człowiecze, że przez takie posty rujnujesz ciężką prace ludzi starających  się wmówić ludziom to jak tam jest wszystko łatwo i bezproblemowo i że...a szkoda gadać.

A nie mówiłem, że większość musi zapieprzać cały dzień żeby odrobić to co dali biurom. A że tylko jakies wyjątki mają tyle szczęścia, że trafią do jakiejś fanej (dobrze płatnej) pracy.

Ja oczywiście przed swoim wyjazdem również planowałem, że najde sobie drugą pracę, że sobie kupie i zobacze to i to, a co z tego wyszło... to zachowam dla siebie.

Szkoda kontynuować tematu poruszanego juz tysiące razy. Ale np. mi nikt nie obiecuje kokosów, i jestem pewien czego oczekiwać!

Po prostu niektórzy są zbyt łatwowierni, albo zbyt leniwi, aby uzyskać Wszystkich informacji, gdzie się jedzie, i u kogo pracuje.

Moja znajoma zamieniła rewelacyjną ofertę pracy w Reykjaviku w Islandii, na W&T w Atlantic City, do tego jeszcze z biura znanego ze sporych marży na biletach lotniczych.. po prostu od złodziei... zapłaciła już ok 8000zł na wszystkie formalności związane z wyjazdem (w tym kieszonkowym).. trochę mi jej szkoda. Ale juz ją ostrzegłem, aby psychicznie przygotowała się do tego co ją czeka.

Co do drugiej pracy, to oczywiście najlepszą alternatywą jest robienie jak najwięcej nadgodzin, ale u niewielu pracodawców jest to możliwe.

Wydaje mi się, że miejsca gdzie zatrudnia się sporo ludzi, są najlepszym miejscem. Sam będę pracował na lotnisku, i nie wydaje mi się abym miał jakiekolwiek problemy ze znalezieniem drugiej pracy w tym samym miejscu (tymbardziej że już będę miał przepustkę, na większość stref)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...