Skocz do zawartości

Laptop przez internet


valrus

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem ze temat laptopow byl poruszany juz wiele razy, ale jakos nie moglem sie doszukac tego mojego ;)

Potrzebny jest mi laptop poniewaz niedlugo wyjezdzam do UK sie uczyc. W UK laptopy tez jakies specjalnie tanie nie sa. Poniewaz mieszkam blisko niemieckiej granicy wiec moge zrobic sobie wypad do Berlina po laptopa, jednak gdy zaczynam porownywac ceny to mi sie odechciewa :/

I tak przykladowo:

laptop ktorym jestem zainteresowany to macbook, jego ceny:

de - 1,319 Euro

UK - 879 Ł

us - 1299$

ceny z oficjalnego sklepu apple, znalazlem jeszcze w jakims tam internetowym sklepie ktory ma international shipping troche taniej (~1200$).

Widac ze roznica cen (~1300zl...) miedzy usa a reszta swiata jest dosyc duza :/

I teraz pytanie. Czy jezeli zamowilbym ten sprzet w jakims sklepie w usa dolicza mi jakis podatek? Jezeli tak, to jaki? I jak w ogole jest z taka przesylka? Bawil sie ktos kiedys? Warto?

Dzieki za odpowiedz :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Tak, w urzedzie celnym w Polsce dolicza clo 0% (bo takie teraz obowiazuje na elektronike sprowadzana z USA do Polski) oraz podatek 22%.

Koszty przesylki, byc moze problemy z gwarancja (nie wiem czy Apple rozdaje miedzynarodowa?), podatek i ryzyko, ze cos stanie sie z komputerem podczas transportu - i taka zabawa przestaje byc oplacalna.

Pozdrawiam.

Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...