Jump to content

Podatek na Alasce


Recommended Posts

Firmy posredniczace w zwrocie podatku pisza, ze jesli zarobki nie przekrocza 13 500$, to zwrot podatku federalnego powinien wyniesc 100% procent. Mi osobiscie nigdy nie udalo sie tyle zarobic w czasie worka wiec zawsze odzyskiwalam cala sume podatku, ktory placilam w US wiec Ty tez na pewno cala kwote odzyskasz po powrocie:)

Link to comment
Share on other sites

Podatek federalny na Alasce placi sie tak jak we wszystkich innych stanach, przeważnie jest to 10% dochodu.

No dobra, ale oprócz federalnego jest jeszcze jakiś SS, Local Tax i coś tam jeszcze. Ile wynoszą te podatki?

Link to comment
Share on other sites

Wiesz co, bylam na worku 3x, co prawda nie pracowalam na Alasce, ale zawsze jedyne podatki jakie placilam to federalny i stanowy (bo nie pracowalam w zadnych ze stanow gdzie ich nie pobieraja), zadnych dodatkowych, bo jak jestes na J-1, to tak naprawde tylko te dwa powinno sie placic (tak bylo napisane w kazdej broszurze, ktora dostalam przed kazdym wyjazdem od sponsora). Co do tych pozostalych podatkow o ktore zapytales to znalazlam na stronie: http://www.usa.info.pl/podatki.php

1) Podatki lokalne (local tax) - 1-2% dochodów. Zaliczki te niestety nie podlegają zwrotowi.

2) Dodatkowo zdarza się, że pracodawcy potrącają w formie podatku zaliczki na ubezpieczenia zdrowotne (social security tax (FICA) oraz medicare tax). Nie rzadko są to duże kwoty rzędu 10% dochodów. W przypadku studentów pracujących na podstawie wizy J-1, zaliczki te nie powinny być potrącane i w pierwszej kolejności należy poprosić pracodawcę o zapoznanie się z odpowiednimi przepisami i natychmiastowy zwrot. Jeśli będzie to niemożliwe to można ubiegać się o pełny zwrot tych podatków po powrocie do Polski.

Link to comment
Share on other sites

Czesc, nie wiem czy w czyms Ci pomoge ale moge Ci napisac jakie mialam wyszczegolnienia na paychecku z Alaski, oprocz takich oczywistych typu stawka godzinowa lub kosztow zwiazanych z firma:

-federal withholding

-AK-unemployment employee (nie wiem o co w tym chodzi)

Wyszlo mi, ze podatek na Alasce powinien wynosic ok. 5%. Nie wiem czy mam racje. Jeli ktos wie lepiej to niech mnie prosze poprawi.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...