Skocz do zawartości

Podatek na Alasce


Rekomendowane odpowiedzi

Firmy posredniczace w zwrocie podatku pisza, ze jesli zarobki nie przekrocza 13 500$, to zwrot podatku federalnego powinien wyniesc 100% procent. Mi osobiscie nigdy nie udalo sie tyle zarobic w czasie worka wiec zawsze odzyskiwalam cala sume podatku, ktory placilam w US wiec Ty tez na pewno cala kwote odzyskasz po powrocie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co, bylam na worku 3x, co prawda nie pracowalam na Alasce, ale zawsze jedyne podatki jakie placilam to federalny i stanowy (bo nie pracowalam w zadnych ze stanow gdzie ich nie pobieraja), zadnych dodatkowych, bo jak jestes na J-1, to tak naprawde tylko te dwa powinno sie placic (tak bylo napisane w kazdej broszurze, ktora dostalam przed kazdym wyjazdem od sponsora). Co do tych pozostalych podatkow o ktore zapytales to znalazlam na stronie: http://www.usa.info.pl/podatki.php

1) Podatki lokalne (local tax) - 1-2% dochodów. Zaliczki te niestety nie podlegają zwrotowi.

2) Dodatkowo zdarza się, że pracodawcy potrącają w formie podatku zaliczki na ubezpieczenia zdrowotne (social security tax (FICA) oraz medicare tax). Nie rzadko są to duże kwoty rzędu 10% dochodów. W przypadku studentów pracujących na podstawie wizy J-1, zaliczki te nie powinny być potrącane i w pierwszej kolejności należy poprosić pracodawcę o zapoznanie się z odpowiednimi przepisami i natychmiastowy zwrot. Jeśli będzie to niemożliwe to można ubiegać się o pełny zwrot tych podatków po powrocie do Polski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc, nie wiem czy w czyms Ci pomoge ale moge Ci napisac jakie mialam wyszczegolnienia na paychecku z Alaski, oprocz takich oczywistych typu stawka godzinowa lub kosztow zwiazanych z firma:

-federal withholding

-AK-unemployment employee (nie wiem o co w tym chodzi)

Wyszlo mi, ze podatek na Alasce powinien wynosic ok. 5%. Nie wiem czy mam racje. Jeli ktos wie lepiej to niech mnie prosze poprawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...