Skocz do zawartości

ubezpieczenie samochodu na kogos innego?


michalz23

Rekomendowane odpowiedzi

Hey. chce kupic samochod na tour wakacyjny i mysle o ubezpieczeniu go i zarejestrowaniu na moja kuzynke ktora jest w u.s. od urodzenia i ma juz kawal czasu prawo jazdy z clean record, czyli ograniczenie kosztow. Czy ktos orientuje sie czy w swietle prawa moglbym uzywac taki samochod w roznych stanach, i gdyby zaistniala jakas "kolizja" drogowa to czy ubezpieczenie pokrywaloby taka sytuacje, mimo iz ktos inny niz ubezpieczyciel uzywalby samochod (i nie chodzi mi tutaj o medical insurance)? dodam tylko ze mam 20 lat i chyba zadna firma nie wypozyczy mi samochodu i to w dodatku za rozsadne pieniadze, ale bede wdzieczny jesli ktos wyprowadzi mnie z bledu. thx.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie, ze mozesz korzystac z tego samochodu, ale w ubezpieczeniu musi rowniez znalezc sie Twoje nazwisko - takze jak Tylko kuzynka ubezpieczy samochod na Sisibie niech rowniez i Ciebie dopisze do ubezpieczenia - ubezpieczenie wtedy najprawdopodobniej bedzie duzo drozsze, ale nie bedziesz sie juz o nic martwil ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey. chce kupic samochod na tour wakacyjny i mysle o ubezpieczeniu go i zarejestrowaniu na moja kuzynke ktora jest w u.s. od urodzenia i ma juz kawal czasu prawo jazdy z clean record, czyli ograniczenie kosztow. Czy ktos orientuje sie czy w swietle prawa moglbym uzywac taki samochod w roznych stanach, i gdyby zaistniala jakas "kolizja" drogowa to czy ubezpieczenie pokrywaloby taka sytuacje, mimo iz ktos inny niz ubezpieczyciel uzywalby samochod (i nie chodzi mi tutaj o medical insurance)? dodam tylko ze mam 20 lat i chyba zadna firma nie wypozyczy mi samochodu i to w dodatku za rozsadne pieniadze, ale bede wdzieczny jesli ktos wyprowadzi mnie z bledu. thx.

Mozesz to zrobic, nawet nie musisz miec swojego imienia dopisanego do ubezpieczenia, ale w razie wypadku ubezpieczenie kuzynki pojdzie do gory wiec na jej miejscu nie pisalbym sie na ten interes.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja polaczylbym posty poprzednikow w jeden - w niektorych firmach ubezpieczeniowych i w niektorych wariantach ubezpieczen nie musisz figurowac w dokumentach ubezpieczniowych jako kierowca, w innych jest to konieczne ...

Zdarza sie, ze nie mozesz (bez wpisania w polise) prowadzic samochodu, jesli zyjesz w tym samym mieszkaniu co osoba, na ktora auto jest ubezpieczone - musisz jednak zorientowac sie sam w temacie i przeczytac dokladnie regulaminy.

Pozdrawiam.

Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...