Jump to content

Czy bede mial problem??????

Recommended Posts

Witam! o swojej sutuacji pisalem juz wypowiadjacac sie w poscie napisanego przez ostyrusa odnosnie szkoly policealnej a wyjezdzie do USA, ale tam raczej nie uzyskam duzo odpowiedzi na czym mi zalezy....

Mianowicie jestem uczniem szkolu policealnej ktora skoncze w styczniu 2008r. Moj kierunek to jezyk angielski i szkola ta trwa poltora roku. I tu wlasnie pojawil sie problem poniewaz szkola ta nie nie daje legitymacji na tym wlasnie kierunku ani nie prowadzi indeksu. Dali mi natomiast cos "zastepczego" czyli zaswiadczenia ktore wygladaja w ten sposob: zamiast legitymacji mam zaswiadczenie na ktorym pisze ze jestem uczniem szkoly, na jaki kierunek uczeszczam ile szkola trwa i na moja prosbe znalazla sie tam adnotacja odnosnie dlaczego nie mam legitymacji. Jezeli chodzi o indeks to wyglada tak ze mam wypsiane przedmitoy, oceny oraz informacja o semestrze. Oczywiscie na kazdym zaswiadczeniu sa pieczatki i podpisy. Jak myslicie czy bede mial duze problemy z dostaniem wizy bo w biurze powiedzieli mi ze nie powinno miec to znaczenia ale onni to moga sobie gadac.... Prosze piszcie!!!!

mi osobiscie w konsulacie nie sprawdzali indeksu ani niczego innego, przy okienku stalam z jakies 30 sek i jest to dosc powszechna praktyka ... skoro zarowno studenci jak osoby ze studium policealnych moga na worka jezdzic wiec nie powinni sie czepiac spraw ogranizacyjnych a wiec tego czy szkola wymaga indeksow czy nie, wystarczyc chyba powinny odpowiednie zaswiadczenia w j.ang i ewentualne wytlumaczenie na miejscu... to takie moje odczucia no ale z drugiej strony nigdy nic nie wiadomo i sama mam lekkie obawy przed wizyta w konuslacie... w kazdym razie wiecej optymizmu

-----------------------------------

2 maj ------> California :D

dzieki julka za pozytwna odp! mam zaswiadczenie na ktorym wlasnie pisze dlaczego nie posiadam legitymacji ale w konsulacie to odmawiaja z roznych powodow i dlatego troszke obawiam sie odmowy. Chociaz moze tak jak ty bede mial troszke szczescia i nie bede musial nic pokazywac...

Takie informacje powinny byc dostepne na stronie sponsora wyjazdu jak CIEE itp.

Sama osoba wyadajaca wize nie robi problemow, nie zapominajmy, ze w sekretariacie (ambasady, konsulatu) pracuja Polacy i dla niewtajemniczonych, Wasze wsnioski, wraz z paszportem sa skladane do ww. 3 dni przed Wasza wizyta.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Create New...