Skocz do zawartości

Opłata SEVIS-jak płacić?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam !!

http://www.ice.gov/sevis/i901/index.htm

Tutaj masz link do strony gdzie wypelniasz forme I-901 online i dalszej fazie uiszczasz oplate na 2 sposoby: placisz karta albo jako money order...zdecydowanie polecam placenie karta(ja palcilem Polska Inteligo,przeliczyli wedlug kursu dnia na $ ze zlotowek) od razu dostajesz potwierdzenie ze zaplacilas i drukujesz je sobie i gotowa do wyruszenia do konsulatu :D)

Pozdrawiam !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam - wyjeżdżam w czerwcu na internship i właśnie otrzymałam DS-a od CICD. Teraz tylko muszę opłacić SEVIS 100$ i nie bardzo wiem jak. Czy ktoś z Was może mi poradzić jak najprościej to zapłacić?? Dzięki za pomoc!

hej justlemka, przepraszam za wścibskosc :D ,

ale moge spytac gdzie jedziesz, przez jakie biuro i jak sobie znalazlas praktykodawce ?

ja wlasnie zaczynam poszukiwania, wiec kazde inf sie przydaja:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej-załatwianie internshipa nie jest łatwe...Ja wyjeżdżam do Hilton Head Island w Pd. Karolinie do hotelu, tzn. taki jest plan:) wszystko się okaże w ambasadzie...

W tamtym roku byłam z Columbusa na W&T i pracowałam dla Food Liona, chociaż praca beznadziejna to było fajnie. Postanowiłam tam wrócić i już od października zaczęłam szukać w necie hotelu, właśnie kończe studia Turystyke i Rekreacje na UAM. Wysłałam ponad 20 e-maili. Odpisały mi dwa hotele, z czego jeden był zainteresowany. Miałam szczęście-bo oni program internship prowadzą od wielu lat. Już teraz mają tam 12 studentów z różnych krajów. Najpierw interview z managerem hotelu, 30 min mnie maglowała:) poszło dobrze, od razu skontaktowałam się z CICD (o którym dowiedziałam się z tego forum). Zaczęło się załatwianie dokumentów z uczelni, listów referencyjnych...Później faktura CICD i wpłata pieniążków. Czekałam prawie 3 miesiące aż mi napiszą z hotelu training plan. W końcu podpisałam papiery, CICD zaakceptowało i kilka dni temu przysłali DS-a:) Teraz tylko ambasada mi została, ale była to cholernie długa droga, która się jeszcze nie skończyła...

Pozdrawiam i życzę powodzenia!!! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o kurcze, ja tez TiR, tylko ze UŁ :D

a masz jakies doswiadczenie zawodowe, czy jakas dluzsza praktyke w hotelarstwie?

bo ja tylko miesieczna praktyke w holetu i sie zastanwiam czy mam szanse...

i moze szukac pracy..tle ze mi zalezy na wyjezdzie ok. 12 miesiecy. chce wziac urlop dziekanski.

a, i na ile jedziesz i czy sa to praktyki płatne ?

i w ogóle to gratuluje !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te praktyki są płatne 7,50$/h. No ja już trochę pracowałam w hotelu: 1 mies. praktyki, 10 mies. jako kelnerka i 6 mies. na recepcji. A wyjeżdżam na 18 miesięcy, chcę jak najdłużej.

Nie wiem jak to jest w Twoim przypadku-ale jeśli studiujesz turystyke to chyba wszystko jest ok. Musisz mieć min. 2 lata szkoły. Ale to lepiej się zapytaj w jakimś biurze, to Ci wszystko powiedzą:D pa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...