Jump to content

Jak wygląda wizyta w konsulacie??


Recommended Posts

Witam wszystkich:) czy ktoś mógłby mi opisać wizytę w konsulacie? Jeżeli jestem uczestnikiem W&T to czy mogę mieć problemy z uzyskaniem wizy? Jakie najczęściej pytania zadaje konsul? Co to są te "żółte karteczki"? kiedy ją dostaję? Co mam z nią zrobić? Ogólnie proszę Was o pomoc. Czasu mam mało bo już jutro w stolicy mam rozmowę:D Trochę się stresuję tym wszystkim, boję się rozmowy po angielsku:(. Proszę również o wypowiedź osób które również brały udział w programie W&T, które mają już konsulat za sobą:D dzięki z góry za pomoc i pozdrawiam wszystkich:)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 38
  • Created
  • Last Reply

Jeśli nie masz jakiejś kryminalnej przeszłości i nie nakłamałeś w dokumentach, to nie masz się czego obawiac. Wizyty w ambasadzie osób wyjeżdżających na W&T są ekspresowe, a przy okienku stoisz średnio minutę, z czego ok. 20sekund zejdzie Ci na skanowanie paluszków :P Rozmowa jest tendencyjna :D Konsul spyta jak się masz (obowiązkowo) na samym początku, potem dokąd jedziesz, jako kto będziesz pracował, czy byłeś już kiedyś w Stanach no i w tym momencie najprawdopodobniej pożyczy Ci miłych wakacji.

Głowa do góry :D

Link to comment
Share on other sites

z takim opisem jak powyzej to jak w niektorych filmach grozy, lekka przesada :D

Nie jest tak zle, duzo ludzi w srodku to fakt, teraz studentow zalatwiaj razem z turystycznymi ;-) bo sie sezon na wizowanie studenckie nie zaczal :-)

Link to comment
Share on other sites

mam rozmowe w Wawie bo mieszkam w Lublinie i poniewaz do Wawy mam bliżej to załatwili mi konsula w Wawie, a załatwiałem wyjazd w biurze z Katowic bo polecili mi te biuro znajomi i druga sprawa to taka, że te biuro ma bezpośredni kontakt z moim miejscem pracy:) a jeżeli chodzi o pytania to Drogi Duszku nie rób sobie jaj bo dla mnie to naprawdę ważne, więc jeszcze raz Was proszę napiszcie mi co mogą mnie się pytać, pozdrawiam :D

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.
×
×
  • Create New...