Jump to content

czy mozna...


Recommended Posts

...wyjechac na W&T np. do NY i mieszkac u rodziny? Studuiuje w Polsce na studiach dziennych. Wlasciwie chodzi mi tylko o to, ze by przez te miesiace wakacji miec J1 i pozwolenie na prace. Prace mialbym zalatwiona przez dziadka i mieszkanie wlasnie tez... Czy jest taka mozliwosc? Czy jest inny rodzaj wizy, ktora jeszcze teraz mozna zalatwic, zeby wyjechac na wakacje i miec prawo pracowac?

Link to comment
Share on other sites


     

mozesz wyjechac na w&t i mieszkac 4 miesiace nawet na ulicy czy dworcu, a twojego pracodawcy ani tym bardziej biura organizujacego wyjazd nie ma prawa to interesowac gdzie mieszkasz. dla nich wazne jest tylko bys wywiazywal sie z kontraktu jaki zawrzesz z pracodawca i ktory jest podstawa przyznania wizy j-1. tak wiec musisz sie zapisac na opcje w&t independent/self-arranged, a przez dziadka zalatwic tylko kontrakt od tego pracodawcy dla ktorego masz robic. nikt cie raczej nie bedzie pytal gdzie masz zamiar mieszkac.

Link to comment
Share on other sites

właściwie jesteś w idealnej sytuacji- masz pracodawcę, dzięki czemu, jak powyżej napisał cpi, możesz skorzystać z opcji z własnym pracodawcom, co powoduje, że twój wyjazd będzie dużo tańszy, to co musisz zrobić to iść do biura, którego jedynym zadaniem będzie załatwienie promesy, oni też powiedzą Ci jak załatwić formalności z tym pracodawcom, który prawdopodobnie nie miał wcześniej do czynienia ze studentami na w@t, no i pozostaje kupić bilet

powodzenia

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...