Skocz do zawartości

lece 4 czerwca i co dalej?????????


Rekomendowane odpowiedzi

wlasnie dostalam miejsce w programie(jade na program resort america) i lece 4 czerwca do NY a pozniej do stanu teksas tylko ze jeszcze nie wiem w jaki sposob mam sie tam niby dostac tzn samolotem czy tez busem???? a jezeli busem to ile to zajmie??? troche zaczelam sie bac i nie wiem czy moze wyjedzie po mnie pracodawca chociaz w to watpie. A moze sa osoby ktore w tym terminie tez beda jechac do tego stanu???????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z NYC do Texasu trochę daleko, proponuję samolotem

pamiętam jak bardzo się bałem pierwszy raz, bo pracodawca po mnie nie wyjechał, ale dojechałem taxą, nie było daleko, a po tym zdarzeniu przestałem się bać

głowa do góry, upewnij się, że pracodawca Cię nie odbierze, sprawdź gdzie dokładnie masz dojechać, zaplanuj trasę i w drogę

nawet nie wiesz jak takie sytuacje pomagają przełamać pierwsze lody

pamiętaj, że nie jedziesz do dżungli, masz samoloty i autobusy no i internet - wszystko możesz zaplanować przed podróżą

a jeśli na miejscu zdarzy się coś nieoczekiwanego, pytaj, zawsze ktoś Ci podpowie co zrobić, masz informację turystyczną i lotnisko pełne ludzi

powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten piewrszy raz zawsze jest najgorszy, a ze USA to naprawde duzy kraj, to aka podroz rzeczywiscie moze przerazac, ale zobaczysz ze na pewno sobie poradzisz:) Zgadzam sie z Radziem, ze najszybciej i najmniej stresujaco przemiescisz sie do Teksasu samolotem. Podaje Ci strony na ktorych mozesz sprawdzic połaczenia:

www.orbitz.com

www.expedia.com

www.jetblue.com

Jedyny problem to zakup biletu, bo musialabys miec amerykanska karte kredytowa, dlatego tez powinnas porozmawiac ze swoim pracodawca na ten temat, tzn. czy nie moglby Ci kupic biletu a z kasa pozniej sie rozliczysz. W zeszle wakacje moja kolezanka kupila bilet do innego stanu dopiero po wyladowaniu w NY na JFK i zabulila duzo wiecej anizeli gdyby zrobila to chociaz kilka dni wczesniej, nie mowiac 2-3 mies. wczesniej, poza tym gdyby pracodawca kupil dla Ciebie bilet masz pewnosc, ze bedziesz miec miejsce w samolocie na lot, ktory najbardziej Ci pasuje bez kilugodzinnego czekania na lotnisku na kolejny. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej i prosciej bylo by kupic sobie juz w Polsce bilet np. z Warszawy do Houston w texasie czy nawet do tego miasta gdzie masz pracowac (jesli posiada lotnisko). Jakbym sie teraz wybieral do usa, to kupilbym bilet na samolot jak najblizej pracy - dlatego, ze nie musisz wtedy az tak kombiowac z taxowkami, autobusami itd. A tak bylem glupi i zamiast kulturalnie samolotem przyleciec do mojego miasta (mialo lotnisko i spoko polaczenia) to sie tluklem 5 godzin po autobusach i taksowkch w nocy o polnocy - bo myslalem ze wyjdzie taniej - jak sie okazalo wyszlo drozej, dluzej itd.

PS. A w Polsce nie da sie kupic biletu np. z nowego yorku do houston? Na polskich stronach z biletami normalnie podaje cene w pln. I co nie moge takiego biletu kupic?(zważywszy na powyższy post i kombinowanie z kartami kredytowymi z pracodawca itd)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpisujesz np. strone www.jetblue.com "Oneway"(jesli chcesz w jedna strone) i wybierasz spośród miast:

"From where?" New York (JFK)

"Where to?" Houston, Texas

i podajesz date wylotu. Sprawdzialam wlasnie cene biletu na stronie Jetblue na 4 i 5 czerwca i ceny sa od 74$ do 174$.

Do Duszka: Nie wiedzialam, ze w Polsce takze mozna kupic bilet na polaczenie wewnatrz USA, jeśli tak jest to mysle, ze najlepiej zadzwonic do kilku biur zajmujacych sie sprzedaza biletow i wybrac najkorzystniejsza oferte, ale z drugiej strony nie wydaje mi sie to wielkim problemem dla pracodawcy, aby kupic bilet dla kogos kto leci do niego do pracy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja proponuje busa Ny->>Texas,,,

A jakie masz argumenty przemawiajace za tym wyborem? Zwazywszy chociażby na to iż taka podróż trwa prawie 2 dni?

dokładnie, najpierw kilkanaście godzin w samolotach, a potem jeszcze kilkadziesiąt w autobusie, trzeba być naprawdę zawziętym, żeby na coś takiego się zdecydować

@martitausa392

nie wiem czy już masz już bilet czy jeszcze nie, naprawdę opłaca się w tym momencie trochę poszukać, bo są połączenia z Polski np. do Houston z jedną przesiadką i na miejscu jesteś jeszcze tego samego dnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...