Skocz do zawartości

2-tygodniowe wakacje w USA - koszty


Florek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Chciałbym dowiedzieć się z jakimi kosztami w przybliżeniu muszę sie liczyć jeśli chce wyjechac z żoną na 2 tygodniowe wakacje do usa.

Jeśli chodzi o przelot to jest oczywiste ( bilet za osobe w obie strony np do ny to ok 1700zł, z ny do np LA około 700zł )

Chodzi mi o pozostałe koszty. Ile trzeba mieć kasy żeby sporo zobaczyć - oczywiscie mamy tylko 2 tygodnie. Nie chodzi mi o jedzienie w super drogich knajpach, przezyc można te 14 dni nawet na fastfoodach - chcemy poprostu jak najwiecej zobaczyć!!!

bardzo prosze o jakies info bo zupełnie nie wiem ile podrozowanie po stanach moze kosztowac. Czy kwota rządu 8000zł na dwie osoby wystarczy ( z przelotami oczywiscie ).

Pozdrawiam!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalezy czy chcesz duzo miejsc zobaczyc czy wiecej czasu spedzic w kilku wazniejszych dla ciebie miejscach.Wynajęcie samochodu na 11-12 dni to koszt jakies 800-1100$ zalezy od stanu i rodzaju samochodu.Koszt benzyny w zaleznosci od przejechanych km, ktore mozesz obliczyc np. na www.map24.pl.

Noclegi w motelach od 15- 30$ za osobe.Niewiem jakie koszty cie jeszcze interesuja i co chcesz zobaczyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co bym chciał zobaczyc?? na pewno duzo ale wiem ze sie nie da wszystkiego ale na pewno:

poniewaz myslalem o polaczeniu waw - ny to napewno NY, dalej na poludnie Floryda no i jakas pustynia - moze texas.

Ogólnie bardzo mnie interesuja przestrzenie, widoki - bardziej chyba niz wielkie metropolie. Jesli bylby jeszcze czas i kasa to napewno grand canyon,west coast, ocean.

Co do podrozowania to nie ma problemu, jestem zawodowym kierowca i trasy rzedu 600-800km dziennie to nic wielkiego. Myslałem nawet o wynajeciu jakiegos vana (astro albo cos w tyn stylu) i jakies noclegi w takim aucie to tez nie nowosc dla mnie. Właśnie jak to tam wygląda np. zalatuje sonie na jakis cpn/parking i w kime?? czy tak mozna??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co bym chciał zobaczyc?? na pewno duzo ale wiem ze sie nie da wszystkiego ale na pewno:

poniewaz myslalem o polaczeniu waw - ny to napewno NY, dalej na poludnie Floryda no i jakas pustynia - moze texas.

Ogólnie bardzo mnie interesuja przestrzenie, widoki - bardziej chyba niz wielkie metropolie. Jesli bylby jeszcze czas i kasa to napewno grand canyon,west coast, ocean.

Co do podrozowania to nie ma problemu, jestem zawodowym kierowca i trasy rzedu 600-800km dziennie to nic wielkiego. Myslałem nawet o wynajeciu jakiegos vana (astro albo cos w tyn stylu) i jakies noclegi w takim aucie to tez nie nowosc dla mnie. Właśnie jak to tam wygląda np. zalatuje sonie na jakis cpn/parking i w kime?? czy tak mozna??

Wynajecie vana bedzie troche drozsze od samochodu osobowego. Co do spania to mozesz przespac sie w Rest Stop, ktore sa zlokalizowane co kilkadziesiat mil przy Interstate Highways. Takze mozesz sie przespac w Truck Stops ktorych rowniez jest duzo. Takze w Truck Stops mozesz wziasc prysznic za symboliczna oplate. Takze jak bedziesz jechal na poludnie na Floryde to koniecznie zwiedz Fort Pulaski zlokalizowany w poblizu Savannah, Ga. Na polnocy polecilbym zwiedzenie West Point (Akademia Wojskowa) i umocnienia zbudowane przez Kosciuszke. Takze tam jest pomnik Kosciuszki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z noclegami nie ma problemu.Mozna zjechac z interstate`a i zatrzymac sie wlasciwie gdziekolwiek, parking marketu, rest area.itd.Vany sa drozsze od normalnych economy cars wiec trzeba sie z tym liczyc, na 2 osoby powinno byc ok zwykle osobowe auto.

No i napewno trzeba sie na cos zdecydowac, w 2 tygodnie nie zobaczysz calej ameryki, jesli chcesz koniecznie zobaczyc NY i "przestrzenie" to proponuje po kilku dniach w NY poleciec do Vegas i tam wynajac auto i objechac po parkach narodowych na zachodzie,Grand Canyon,Yellowstone,Grand Teton,Arches,Four Corners,Yosemite,Death Valley,moze jakies miasto na zachodzie - SF jest ok.A w texasie niewiem czy jest cos ciekawego.

Jak masz troche czasu do wyjazdu to proponuje tez kupic jakis przewodnik np.Pascal czesc wschodnia i/lub zachodnia i troche poczytac co i gdzie mozna zobaczyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...