Skocz do zawartości

Rachunek za szpital


mos

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, właśnie wyszedłem ze szpitala, leżałem ok. 3 dni i miałem robione mnóstwo badań więc boję się zobaczyć rachunek. Jestem w USA legalnie, posiadam SS, lecz nie podałem numeru przy rejestracji, a jedynie podałem imię, nazwisko i datę ur. Co mi grozi jeżeli nie zapłacę rachunku? Czy mogą mi sami zdjąć pieniądze z konta? Czy moją mnie wysłać na collection gdy nie podałem SS?

Nie badz typowym pasozytem i zaplac, miej troche odpowiedzialnosci cywilnej.

taa zapłać 20 tys... ciekawe.... tym bardziej, że jedynie co mi zrobili to dali kroplówki przez parę dni i wypuścili ledwo żywego... w dodatku mnie zatruli tym syfskim jedzeniem.... lekarz jednym słowem tragedia - hindus stwierdził, że wszystko przez to, że jestem alkoholikiem bo pije okazjonalnie alkohol:) jednym zdaniem - nic nie pomogli a chcą niewiadomo jakich pieniędzy...

No i co z tego. Nie masz ubezpieczenia to plac. Zawsze mozesz pozyczke wziasc. Nikt Cie chyba do szpitala nie ciagnal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
Witam, właśnie wyszedłem ze szpitala, leżałem ok. 3 dni i miałem robione mnóstwo badań więc boję się zobaczyć rachunek. Jestem w USA legalnie, posiadam SS, lecz nie podałem numeru przy rejestracji, a jedynie podałem imię, nazwisko i datę ur. Co mi grozi jeżeli nie zapłacę rachunku? Czy mogą mi sami zdjąć pieniądze z konta? Czy moją mnie wysłać na collection gdy nie podałem SS?

Nie badz typowym pasozytem i zaplac, miej troche odpowiedzialnosci cywilnej.

taa zapłać 20 tys... ciekawe.... tym bardziej, że jedynie co mi zrobili to dali kroplówki przez parę dni i wypuścili ledwo żywego... w dodatku mnie zatruli tym syfskim jedzeniem.... lekarz jednym słowem tragedia - hindus stwierdził, że wszystko przez to, że jestem alkoholikiem bo pije okazjonalnie alkohol:) jednym zdaniem - nic nie pomogli a chcą niewiadomo jakich pieniędzy...

No i co z tego. Nie masz ubezpieczenia to plac. Zawsze mozesz pozyczke wziasc. Nikt Cie chyba do szpitala nie ciagnal.

A ja znam osobe, ktora zabrali bez jej zgody i potem kazali placic. Kobieta nie chciala, a oni ja na sile zabrali. I ma placic?? Mysle, ze nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja znam osobe, ktora zabrali bez jej zgody i potem kazali placic. Kobieta nie chciala, a oni ja na sile zabrali. I ma placic?? Mysle, ze nie.

To ze znasz to jest malo wazne. Pracuje w podobnej brazny i ambulans nie ma prawa zabrac jezeli pacjent tego odmawia, nawet jezeli ten pacjent wezwie ten ambulans. Jedyne za co moze music placic taki pacjent to koszty za wezwanie za ambulansu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja znam osobe, ktora zabrali bez jej zgody i potem kazali placic. Kobieta nie chciala, a oni ja na sile zabrali. I ma placic?? Mysle, ze nie.

To ze znasz to jest malo wazne. Pracuje w podobnej brazny i ambulans nie ma prawa zabrac jezeli pacjent tego odmawia, nawet jezeli ten pacjent wezwie ten ambulans. Jedyne za co moze music placic taki pacjent to koszty za wezwanie za ambulansu.

Zabieraja, jak widza zagrozenie zycia. Widzialem jak zabierali kobiete w ciezkim stanie, a ona nie chciala jechac do szpitala, tylko do domu chciala isc. Potem przyslali rachunek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiscie radzilabym Ci splacic szpital. Jesli tego nie zrobisz, wejda Ci na historie kredytowa. Zawsze kiedy bedziesz mial sprawdzany credit report, bedzie to widoczne. Co za tym idzie? np: bedziesz chcial wynajac mieszkanie - moga Ci odmowic, bedziesz chcial otworzyc konto w banku - moga Ci odmowic (tak zrobili np. w Golden One :/), pozyczki z banku rowniez nie dostaniesz, lub oprocentowanie bedzie takie, ze szkoda nawet mowic o tym...Twoj dlug bedzie sie za Toba ciagnal w nieskonczonosc i popsujesz sobie po prostu historie kredytowa...

Mozesz isc na uklad i splacac to miesiecznie.. a na przyszlosc - wykup ubezpieczenie.

:)

Co do tego czy Cie wyleczyli czy nie... Zawsze trzeba placic nawet za obwiazanie reki bandazem.. Taki system..

Mozna sie denerwowac i byc sfustrowanym, ale niestety tak jest..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja znam osobe, ktora zabrali bez jej zgody i potem kazali placic. Kobieta nie chciala, a oni ja na sile zabrali. I ma placic?? Mysle, ze nie.

To ze znasz to jest malo wazne. Pracuje w podobnej brazny i ambulans nie ma prawa zabrac jezeli pacjent tego odmawia, nawet jezeli ten pacjent wezwie ten ambulans. Jedyne za co moze music placic taki pacjent to koszty za wezwanie za ambulansu.

Zabieraja, jak widza zagrozenie zycia. Widzialem jak zabierali kobiete w ciezkim stanie, a ona nie chciala jechac do szpitala, tylko do domu chciala isc. Potem przyslali rachunek.

Nie bede sie sprzeczal, bo nie widzialem :). Tylko z doswiadczenia wiem, ze jak ktos nie chce to nie zabiora. Z ambulansami, wezwaniami ambulanosow mam doczynienia na co dzien i jezeli ktos podpisze "release form" dla medykow to nie zabieraja. Jezeli sie nie myle delikwent musi tylko zaplacic za karetke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest dokladnie przyklad dlaczego wszyscy placimy coraz wiecej za ubezpieczenie.  

Powinni zrobic teraz albo masz ubezpieczenie, gotowke, albo zdychaj na ulicy jak pies.

Ogolnie sie z Toba zgadzam, ale tylko do pewnego punktu. Jak trzeba ratowac zycie to szpital powinien przyjac. Tylko jezeli pacjent nie bedzie mial kasy, to powinno sie po prostu egzekwowac splate i jezeli ktos nie ma kasy, to zafundowac urlopik w wiezieniu, zabrac samochod, dom czy cos, oczywiscie jezeli w ogole nie chce zaplacic. Z moich postow wiesz ze nie jestem za darmozjadami ktorzy chca oszukac system, obojetnie czy sa nielegalni emigranci lub rodowici Amerykanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja znam osobe, ktora zabrali bez jej zgody i potem kazali placic. Kobieta nie chciala, a oni ja na sile zabrali. I ma placic?? Mysle, ze nie.

To ze znasz to jest malo wazne. Pracuje w podobnej brazny i ambulans nie ma prawa zabrac jezeli pacjent tego odmawia, nawet jezeli ten pacjent wezwie ten ambulans. Jedyne za co moze music placic taki pacjent to koszty za wezwanie za ambulansu.

Zabieraja, jak widza zagrozenie zycia. Widzialem jak zabierali kobiete w ciezkim stanie, a ona nie chciala jechac do szpitala, tylko do domu chciala isc. Potem przyslali rachunek.

Nie bede sie sprzeczal, bo nie widzialem :). Tylko z doswiadczenia wiem, ze jak ktos nie chce to nie zabiora. Z ambulansami, wezwaniami ambulanosow mam doczynienia na co dzien i jezeli ktos podpisze "release form" dla medykow to nie zabieraja. Jezeli sie nie myle delikwent musi tylko zaplacic za karetke.

Duzo pewnie zalezy od obslugi karetki, jak ktos kogos pozaluje, to na sile moze zabrac. Zreszto nie o tym tu dskusja.

Co do tematu, to zaplacic rachunek trzeba! Przeciez niezaplata, to kradziez.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...