Skocz do zawartości

Pare pytan..


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

slyszlam ze po skonczeniu studiow warto pojechac do USA na paraktyki,zawsze chcialam tam byc dluzej nic tylko przez 4 miesiace w wakacje.. w zwiazku z tym mam pytanko czy wyjazd na intershipa zawsze musi byc zwiazany z ukonczonym kierunkiem studiow ?Jakie sa oglne zasady wyjazdu czyli jak dlugo trwaja takie praktyki,czy pracodawca sma zapewnia mieszkanie?I czy osoba bedaca na dziekance moze wyjechac na takie praktyki?

Z gory dziekuje za pomoc:)pozdrawiam!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o praktyki czyli intership ktory moze trwac do 18 miesiecy.. Jest to praktyka płatna chociaz nie zawsze od samego jej początku.. Dodatkowym autem jest to że można sobie znalesc zawszze drugą prace jeżeli tylko jest na nią czas.. Jeżeli chodzi o to czy mozna jechac na dziekance to nie. Jest to dla osob ktore ukoniczyly studia.. Najłatwiej znalesc praktyke Dla kierunkow ekonomicznych informatyk.. tutaj jest w miare łatwo gorzej z socjologią resocjalizacja i tego typu kierunkami.. Musi ona być zgodna z twoim wykształcenie chociaz nie do konca tak zawsze jest..

Mieszkanie przewaznie zapewnia pracodawca lub też oferuje pomoc w znalezieniu mieszkania:)) Wiesz jak juz bedziesz wiedziec że jedziesz i gdzie to bedziesz szukać osob które jadą w to samo miejsce :) Sam za rok sie wybieram tylko jeszcze nie wiem czy intership czy h2-b :D)

Pewnie w okolice Reno :) California jeszcze do konca nie wiem.

Pozdrawiam :D)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za info:):)A czy mozesz mi powiedziec czym sie tak naprawde rozni intership od tego h-2b?Bo nie orientuje sie w tym jeszcze za bardzo,zawsze tylko w wkacje wyjezdzam na w&t a o tym nie mam pojecia bo to za rok dopiero sie na cos takiego zdecyduje:) A i jeszcze jedno pytanko mam,czy mozna jechac na intershipa po obronie licencjata czy tylko po magistrece?Jak z tym jest nprawde.:)?Z gorydziekuje za pomoc:)pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby wylecieć na Internshipa trzeba mieć ukończony kierunek studiów zgodny z praktyką lub 2-letnie doświadczenie zawodowe...

Brother_Luk:

Na INTERNSHIPIE nie wolno pracować... jest to praktyka, która może być płatna i Nie można mieć drugiego pracodawcy ! ! !

Oto 1 z przepisów Departamentu Stanu odnośnie Internshipa:

J-1 TRAINEES MAY PERFORM THE SAME TASKS OR ACTIVITIES ONLY AS LONG AS IT TAKES TO ACQUIRE THE SKILLS AND KNOWLEDGE NECESSARY FOR ADEQUATE PERFORMANCE. IF TRAINEES SPEND ANY ADDITIONAL TIME ON THE SAME TASKS OR ACTIVITIES, THEY ARE CONSIDERED TO BE WORKING, WHICH IS STRICTLY PROHIBITED ON THE J-1 TRAINEE VISA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Czy rzeczywiście studenci nie mogą brać udziału w tym programie?? Z tego co ja słyszałam, mogą to być studenci lub absolwenci, nie później niż rok po ukończeniu studiów.

Nataliaa, sprawdź dokładnie, czy Twój kierunek studiów kwalifikuje się do udziału w programie (o ile się nie mylę, to chyba m.in. medycy nie mogą), co do zakwaterowania to zależy pewnie od dobrej woli pracodawcy, ale raczej nie mają oni takiego obowiązku.powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...